Zamknij
REKLAMA

Masz puste mieszkanie -wynajmij je!

11:28, 21.11.2019 |

Nie od dzisiaj wiadomo, że nieruchomości to dobry kapitał. Deweloperzy budują coraz to nowe inwestycje, które sprzedają się jak świeże bułeczki. Często jeszcze przed ukończeniem budowy, planowane mieszkania są już sprzedane. To pokazuje, że jest na nie olbrzymi popyt. Szczególnie w dużych miastach, gdzie przeprowadza się każdego roku wiele osób w pogoni za pracą, studiami albo innymi kwestiami. Jest to więc doskonały moment, żeby na tym zarobić! Jeśli masz mieszkanie, które stoi puste, obecnie w nim nie mieszkasz, wynajmij je.

Mieszkanie świetną inwestycją!

Wynajem mieszkań jest doskonałą lokatą. Inwestorzy, którzy mają odłożone pieniądze decydują się na zakup mieszkania w celu wynajęcia. Inwestując w taką inwestycję, najpierw trzeba mieć spory wkład, aby po długim czasie czerpać z tego zysk. Będąc już właścicielem takiego lokalu jesteśmy w dużo lepszej sytuacji. Możemy czerpać profity już od początku wynajmu, wykorzystajmy więc ten potencjał. Lokatorzy co miesiąc płacą nam za dany lokal, jest więc to świetna opcja na stały dochód. Pamiętajmy również, że nawet jeżeli mieszkanie stoi puste, wiąże się ono z kosztami np. opłatami administracyjnymi. W przypadku wynajmu, wszystkie te koszty przechodzą na stronę lokatora. Możemy zatrudnić agencję nieruchomości, aby za nas sprawowała opiekę nad lokalem i odciążyć nam od większości spraw z tym związanych.

Na co należy uważać?

Wynajem mieszkania to świetny sposób na zarobek. Oczywiście jak każda inwestycja niesie za sobą ryzyko. Od czego ono zależy? Przede wszystkim od lokatorów. Wynajmując nieruchomość, warto zwrócić szczególną uwagę na osobę, której się ją powierza. To ona będzie odpowiedzialna za nasz majątek, dlatego jej wybór nie może być przypadkowy. Przede wszystkim sprawdź jej tożsamość, poproś o dowód albo inny dokument. Przeprowadź wywiad, jeśli masz wątpliwości, nie wahaj się dopytać o szczegóły. Najważniejszą dla nas kwestią podczas wynajmu jest wypłacalność. Dlatego niczym nadzwyczajnym będzie jeśli poprosimy o przedstawienie umowy o pracę, ewentualnie wyciągu z konta. Jest to zabezpieczenie, że będzie w stanie opłacać regularnie czynsz, osiąga stały dochód. Nie zapomnij w tym wszystkim o umowie! Jest to podstawa dla obu stron w razie jakichkolwiek wątpliwości. Powinny się w niej znaleźć wszystkie szczegóły i warunki najmu. Warto uwzględnić także kaucję i ubezpieczenie, które stanowią budżet naprawczy po potencjalnej usterce.

Nie masz czasu na zajęcie się wynajmem? Zleć to profesjonalistom

Jeśli podejmiemy decyzję, żeby wynająć swoje mieszkanie musimy się w to zaangażować. Przygotować lokal pod wynajem, zabrać wszystkie zbędne rzeczy, a czasem przeprowadzić mały remont. Wszystkie te działania sprawiają, że staje się on bardziej przyjazny dla zainteresowanych. Jeśli mamy już to zrobione, następnym krokiem jest stworzenie ogłoszenia i znalezienie lokatorów. Nie jest to wcale takie łatwe, nasza oferta musi mieć siłę przebicia. Wielokrotne oglądanie nieruchomości przez zainteresowanych, odpisywanie na ich wiadomości, odbieranie telefonów. Po podpisaniu umowy obowiązków nie ubywa, trzeba cały czas czuwać nad mieszkaniem, pilnować terminowego opłacania czynszu. To wszystko wymaga czasu… ale  możesz go zyskać powierzając lokal profesjonalistom. Warto rozważyć zatrudnienie agencji nieruchomości, która przejmie opiekę nad nieruchomością już na samym początku. Oszczędza to zarówno nasz czas jak i nerwy. Dzięki temu możemy spać spokojnie i zająć się jedynie monitorowaniem comiesięcznych wpływów na konto.

REKLAMA
(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone