Zamknij
REKLAMA

Beskidy Lesiste - mniej znane, najbardziej urokliwe!

09:52, 28.10.2019 |

Polskie góry mają w sobie niesamowity urok. W magiczny sposób każdego roku przyciągają do siebie niezliczone tłumy turystów (nie tylko naszych rodaków), którzy pragną zachwycać się ich pięknem. Są jednak w Polsce i takie zakątki, które póki co bronią się przed nadmiarem ludzi. Można w nich w pełni doświadczyć bliskości natury, zaznać spokoju i wytchnienia. To Beskidy Lesiste! Co to za góry? Co oferują?

Beskidy Lesiste - poznaj to, co najlepsze! 

Beskidy Lesiste to makroregion, który wchodzi w skład Beskidów Wschodnich - położony jest w ich północnej części. W makroregionie tym znajdują się: Góry Sanocko-Turczańskie, Bieszczady Wschodnie, Bieszczady Zachodnie, Gorgany, Beskidy Pokucko-Bukowińskie i Beskidy Brzeżne.

Beskidy Lesiste leżą na obszarze kilku państw - Polski (w całości w województwie podkarpackim), Ukrainy, Rumunii oraz Słowacji. Szczególnie warte bliższego poznania są Góry Sanocko-Turczańskie, przez które przebiega granica z Ukrainą.

Malownicze, naturalne, polskie - Beskidy Lesiste

Jak zostało nadmienione, jednym z pasm górskich wchodzących w skład Beskidów Lesistych są Góry Sanocko-Turczańskie. Ich najwyższym szczytem po stronie polskiej są Jaworniki wznoszące się na wysokość 909 m n.p.m. Góry te cechują się dużą różnorodnością fauny i flory. To miejsce wyjątkowe także dlatego, że nie jest bardzo mocno eksploatowane przez turystów, a co za tym idzie, zdołało zachować swój naturalny stan.

Baw się i wypoczywaj z górami w tle

Całe województwo podkarpackie, a w szczególności obszar Gór Sanocko-Turczańskich, jest warte bliższego poznania. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, koniecznie zatrzymaj się w Hotelu Arłamów**** w górach. Jest to miejsce niepowtarzalne. Łączy w sobie komfort wypoczynku, najwyższą jakość i tradycje regionu. Wszystko to w duchu ekologii i dbałości o najmniejsze szczegóły.

Poczujesz się tu jak w domu. Skorzystasz z najróżniejszych atrakcji - od relaksu w basenie, po przejażdżki konne i grę w golfa. Odnajdziesz spokój i zyskasz energię do działania!

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone