Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o wizerunek podczas rozmowy kwalifikacyjnej w czasie upału?

06:22, 14.10.2019 |

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że pierwsze wrażenie może odegrać kluczową rolę dla wyniku rozmowy kwalifikacyjnej. Ubiór w dużej mierze odpowiada za to, jak postrzega Cię osoba prowadząca rozmowę w sprawie pracy. Podczas spotkania rekrutacyjnego obowiązuje strój biznesowy. Ubrania wchodzące w jego skład mocno zakrywają ciało, co może powodować dyskomfort, kiedy na dworze panują wysokie temperatury. Podpowiadamy jak dobrze wyglądać podczas interview pomimo upału.

Odpowiedni strój

Upalne lato sprawia, że prowadzący rekrutację jest w stanie przymknąć oko na braki niektórych elementów stroju biznesowego. Gdy jest gorąco nie musisz zakładać rajstop do spódnicy. Możesz także zdecydować się na krótszy rękaw. Jeśli jesteś mężczyzną, możesz w upał zrezygnować z marynarki i przyjść w eleganckich spodniach i koszuli. Pamiętaj, że nawet największy skwar nie usprawiedliwia założenia sandałów do eleganckich spodni. Dla Twojego komfortu najlepiej sprawdzą się naturalne, przewiewne tkaniny.

Wystarczająco dużo czasu na dojazd

Jeśli chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej nie możesz przyjść na nią zapocony z posklejanymi z gorąca włosami. Aby tego uniknąć zaplanuj odpowiednio dużo czasu na dotarcie. Dzięki temu nie będziesz musiał w upale pędzić co tchu, by zdążyć na czas spotkać się z rekruterem.

Dopasuj optymalnie godzinę

Kiedy specjalista ds. HR zadzwoni, by zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną często pozwala na wspólne ustalenie odpowiedniej dla Ciebie godziny. Jeżeli przewidujesz, że w dniu spotkania rekrutacyjnego może być gorąco, staraj się umówić na możliwie wczesną godzinę. Unikniesz wtedy największego skwaru.

Niezastąpione wilgotne chusteczki

Gdy wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną latem, miej przy sobie odświeżające chusteczki. Z ich pomocą usuniesz pot i sebum z twarzy przed rozpoczęciem spotkania i odzyskasz świeży wygląd. Warto przetrzeć spocone dłonie wilgotną chusteczką.

Woda termalna

Dużą pomocą w szybkim odświeżeniu się przed rozmową kwalifikacyjną jest woda termalna. Wystarczy, że spryskasz twarz orzeźwiającą mgiełką i od razu poczujesz się lepiej. Jeżeli jesteś kobietą, nie musisz obawiać się o rozmazanie makijażu.

Szybkie schłodzenie ciała

Jeśli przed spotkaniem w sprawie pracy potrzebujesz szybko się schłodzić, kup mocno schłodzony napój. Zimne opakowanie przyłóż na chwilę w miejsca, gdzie krew krąży blisko skóry, np. nadgarstki lub okolice tętnicy szyjnej.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone