Zamknij
REKLAMA

Czy program do gabinetu lekarskiego porządkuje dokumentację lekarską?

11:24, 05.09.2019 | materiały partnera

Przechowywanie dokumentacji medycznych, a także wszystkich informacji na temat pacjentów to jedno z najważniejszych zadań pracowników przychodni, gabinetów lekarskich, szpitali oraz innych placówek medycznych. Jednak coraz częściej wykorzystuje się do tego celu nowoczesne technologie w postaci specjalnego oprogramowania medycznego. Sprawdź sam, ile może to przynieść korzyści.

Czy e-archiwum wpływa na wydajność pracy?

Nie raz można było zobaczyć w placówce medycznej, jak pracownicy starali się znaleźć jakieś ważne dokumenty, a po pewnym czasie twierdzili, że coś zniknęło. Dlatego wydaje się, że bardziej wydajne są ośrodki zdrowia, które wykorzystują e-archiwum, jak np. http://georg.com.pl/oferta/earchiwum/. Dzięki niemu dostęp do wszystkich danych jest bardzo łatwy, ponieważ wystarczy tylko skorzystać z komputera, więc nie usłyszymy już wytłumaczenia, że czegoś nie można znaleźć.

Nowoczesne oprogramowanie medyczne wpływa także na szybszą obsługę pacjentów, a cała placówka staje bardziej nowoczesna i zautomatyzowana.

Na czym polega e-archiwum?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że e-archiwum służy nie tylko do przechowywania dokumentacji medycznej. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania mmedica możliwe jest również dodawanie, zmienianie, a także usuwanie niektórych treści. W ten sposób możemy być pewni, że informacje, jakie zostaną tam zapisane, są aktualne, więc takie też dane otrzymują lekarze.

Jakie dokumenty są przechowywane w e-archiwum?

Niezwykle istotne jest także to, żebyśmy sobie zdawali sprawę z tego, jakie informacje mogą być przechowywane w e-archiwum. Dzięki temu możemy być pewni, że program do gabinetu lekarskiego dostarczy wszystkie najważniejsze dane, a poza tym również my, jako pacjenci mamy do nich stały dostęp.

Najważniejsze dane przechowywane w e-archiwum

  • Dokument, który został wykorzystany przez pacjenta w trakcie rejestracji do systemu,
  • Wszelkiego rodzaju wyniki badań, a w tym również diagnostyczne i laboratoryjne,
  • Wystawione zwolnienia lekarskie,
  • Dokumenty, wyniki badań bądź inne informacje, jakie zostały dołączone przez pacjenta,
  • Recepty, które zostały wystawione w przeszłości.

Dlaczego warto korzystać z e-archiwum?

Najważniejsze jest to, że e-archiwum to tylko jeden z elementów większego systemu, do którego należy m.in. rejestracja pacjentów Program zapewnia lepszą wydajność w trakcie pracy, a także sporo ułatwień dla pracowników, a przede wszystkim dla pacjentów. Dzięki temu mają swobodny dostęp do wielu informacji i nie muszą sami przechowywać niektórych papierów, np. z wynikami badań. Poza tym wszystko znajduje się w jednym miejscu, więc nie trzeba też martwić się zaginięciem jakichś ważnych informacji.

Ważne jest także to, żebyśmy sobie zdawali sprawę z tego, że system jest bezpieczny, więc nasze dane nie zostaną przypadkowo udostępnione komuś innemu. Poza tym, żeby dostać się do tych informacji w Internecie, konieczne jest podanie loginu oraz hasła, co jest dodatkowym zabezpieczeniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone