Zamknij
REKLAMA

Upadłość konsumencka pozwala wyjść z długów w sposób w pełni zgodny z prawem. Wystarczy spełnić parę warunków

11:48, 23.08.2019 | Materiały partnera

Trudna sytuacja finansowa czasami skłania do nieprzemyślanych kroków. Zaciągnięcie kredytu na spłatę wcześniejszych zobowiązań najczęściej tylko powiększa problem. Są zdecydowanie lepsze sposoby na wyjście ze spirali zadłużenia lub nagłych kłopotów. Wśród instrumentów obecnych w polskim prawie na szczególną uwagę zasługuje upadłość konsumencka. To stosunkowo nowa procedura, o której wiele potencjalnie zainteresowanych osób w ogóle nie słyszało. Szkoda, gdyż daje realne możliwości polepszenia niepewnych perspektyw na przyszłość.

Przepisy precyzyjnie określają, kto może liczyć na drugą szansę, a kto nie uniknie egzekucji komorniczej

Bankructwo osoby fizycznej zasadniczo różni się od procedury upadłościowej jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, choć w obu przypadkach podstawowy cel postępowania jest zbliżony. Uzasadnione roszczenia wierzycieli muszą zostać w maksymalnym stopniu zaspokojone, a dłużnik dostaje sposobność do rozpoczęcia życia od nowa – już bez ciążących nad nim zobowiązań. Kluczem do realizacji tych wykluczających zdawałoby się celów jest ustalenie realnego do wykonania, długoterminowego planu spłaty. Upadłość konsumencka obwarowana jest szeregiem warunków, które musi spełnić dłużnik, aby móc skorzystać z takiej szansy. Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy wymienia m.in. wydatny wpływ niezależnych czynników zewnętrznych na zaistnienie niewypłacalności, terminowe spłacanie należności oraz złożenie wymaganych wniosków.

Przeprowadzenie upadłości konsumenckiej z pomocą kancelarii prawnej przyniesie najlepsze efekty

Dopełnienie wszystkich koniecznych formalności może okazać się przeszkodą nie do przejścia dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała z tym do czynienia. Tym bardziej, że mając poważne problemy z utrzymaniem płynności finansowej bardzo trudno zachować chłodną głowę, pamiętać o każdym najmniejszym drobiazgu. Wsparcie kompetentnych prawników specjalizujących się w tej gałęzi prawa, na dodatek mających na koncie mnóstwo skutecznie ogłoszonych upadłości konsumenckich, z pewnością okaże się na wagę złota. Niektóre kancelarie są w stanie kompleksowo pokierować całym postępowaniem. W efekcie udział osoby zgłaszającej wniosek o bankructwo podczas sądowych posiedzeń ogranicza się do absolutnego minimum. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a dłużnik będzie sumiennie wywiązywał się z nałożonych na niego obowiązków, zaistnieją istotne przesłanki do częściowego lub całkowitego umorzenia zobowiązań.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone