Zamknij
REKLAMA

Samochód - niezbędnik w XXI wieku

10:59, 30.07.2019 | Materiał partnera

Posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach jest bardzo istotną rzeczą. Dzięki niemu można łatwo się przemieszczać oraz załatwić w ciągu dnia wiele spraw. Posiadając samochód dojedziemy do pracy na każdą zmianę, a także bez problemu podwieziemy dziecko do przedszkola, czy domowego pupila do lecznicy weterynaryjnej. Auto aktualnie oznacza bardzo cenną niezależność. Niestety nie zakup porządnego samochodu nie należy do tanich wydatków. Z pomocą przychodzą jak zwykle banki, które w swojej ofercie posiadają już niemal standardowo tzw. kredyt samochodowy.

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest pożyczką, która umożliwia zakup używanego albo nowego auta. To tzw. kredyt celowy, więc nie możemy w późniejszym terminie zdecydować, że z pieniędzy uzyskanych z kredytu np. wyremontujemy kuchnię - jak można postąpić w przypadku kredytu gotówkowego. Wymagania, które należy spełnić, aby go otrzymać, zależą od wieku pojazdu oraz wartości rynkowej. Bywa tak, że czasami bank wymaga, aby być drugim współwłaścicielem pojazdu w dowodzie rejestracyjnym. Coraz częściej jednak wystarcza cesja praw OC i AC - wtedy w razie wypadku, pieniądze trafiają do banku. 

Warunki kredytowania mają ścisły związek z wysokością wkładu własnego. Istnieją kredyty samochodowe, które nie wymagają tego.  Ale to właśnie wkład własny ma istotny wpływ na wysokość oprocentowania i jak najbardziej preferencyjne warunki. Im jest on wyższy, tym marża kredytu staje się mniejsza, a często wymaga się od kredytobiorcy dużo mniej formalności, np. czasami nie ma potrzeby przedstawiać zaświadczenia o zarobkach. 

Najkorzystniejsze oferty zazwyczaj otrzymuje się w banku, w którym posiadamy konto osobiste. Czasami uzyskanie pożądanych warunków kredytowania wiąże się ściśle z założeniem konta w danym banku. Natomiast rzeczywiste oprocentowanie waha się w granicach od kilku do kilkunastu procent w skali roku. Okres spłaty jest zazwyczaj niedługi - trwa do kilku lat. Nie ma określonego limitu kwoty, o którą możemy się starać w ramach kredytu samochodowego. 

Kredyt samochodowy - czy tylko na samochód?

W zakresie kredytu samochodowego istnieje możliwość zakupu nie tylko auta. Często banki udzielają go także na motocykle czy nawet motorówki - rozmaite pojazdy silnikowe. 

Często bank umożliwia spłatę kredytu samochodowego w późniejszym terminie. Kredytobiorca ma dodatkowo możliwość, na ile rat chce rozłożyć spłatę zaciągniętego zobowiązania. Bywa, że spłacić kredyt można w trzech czy dwóch ratach. Rozmaite produkty bankowe są w dzisiejszych czasach bardzo elastyczne i dopasowują się do indywidualnych potrzeb kredytobiorcy.


 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone