Zamknij
REKLAMA

Outplacement kalkulator - przydatne narzędzie dla przedsiębiorców

11:15, 03.07.2019 | Materiały partnera

Outplacement (z angielskiego zwolnienie kontrolowane) to system zwolnień zbiorowych realizowany w przedsiębiorstwie. Zwolnienia nigdy nie są łatwym procesem - zarówno dla osób, które muszą odejść z pracy, jak i dla firmy. Z tego względu outplacement jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pomaga on zarówno przedsiębiorcom jak i zwalnianym pracownikom.

Outplacement - co to takiego? 

Outplacement określany jest jako system łagodnych zwolnień bądź zwolnień monitorowanych. Chodzi o to, aby aktywizować zawodowo osoby, które tracą miejsce pracy z winy pracodawcy. Outplacement stosuje się przede wszystkim wobec osób, które zwolniono, jak i tych, które mają być zwolnione w najbliższym okresie.

Obowiązujące w Polsce akty prawne wskazują, iż zadbanie o zwalnianych pracowników jest obligatoryjne - wynika z tego, iż jest to obowiązek pracodawcy. Ustawa mówi, iż "pracodawca zamierzający zwolnić minimum 50 pracowników w okresie 3 miesięcy musi uzgodnić z powiatowym urzędem pracy zakres oraz formy pomocy dla zwalnianych pracowników". Dlatego też jeśli w firmie zachodzą bardzo poważne zmiany, proces łagodnych zwolnień będzie niezwykle pomocnym rozwiązaniem, które z pewnością docenią pracownicy. Należy jednak pamiętać o tym, iż cały system należy odpowiednio przemyśleć oraz wprowadzić. W tym celu warto zainwestować w narzędzie o nazwie outplacement kalkulator.

Outplacement kalkulator 

W chwili obecnej istnieje duża liczba narzędzi, dzięki którym proces outplacementu może zostać odpowiednio zaplanowany. Chodzi tutaj między innymi o rozwiązanie pod nazwą outplacement kalkulator - dzięki tej usłudze przedsiębiorca bardzo łatwo może obliczyć dokładne koszty całego procesu outplacementu. 

Dlaczego warto zdecydować się na outplacement? 

Przedsiębiorstwom zależy na tym, aby ich wizerunek w oczach pracowników był jak najlepszy. Bardzo łatwo można go zburzyć, jeśli w jednym momencie zwolni się bardzo dużą liczbę ludzi za pomocą zwolnień grupowych. Dlatego też w takim przypadku niezbędne wydaje się zainwestowanie w outplacement - rozwiązanie to działa zarówno na korzyść firmy jak i na korzyść pracowników, którzy są postawieni przed nowymi wyzwaniami, a jednocześnie mogą przygotować się do odejścia w łagodny sposób.

W dzisiejszych czasach na outplacement decydują się nawet małe przedsiębiorstwa mimo, iż ustawa ich do tego nie zobowiązuje. Jest to dowód na to, iż przedsiębiorcom zależy na pozytywnym wizerunku należących do nich firm oraz że to system potrzebny zarówno pracownikom jak i właścicielom firm. 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone