Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać firmę wykończeniową? Sprawdzone porady

13:53, 17.06.2019 | Materiał partnera

Inwestycja w profesjonalną ekipę remontową nie zawsze jest równoznaczna z tym, że możemy spać spokojnie, mając świadomość stuprocentowej rzetelności wykonania prac, za które zapłacimy nierzadko gigantyczne sumy pieniężne. Na porządku dziennym są obecnie przypadki niewywiązywania się ze zleceń, nawet tych, które zgodnie z aktualnymi przepisami, regulowane są umowami prawnymi. Jak zatem wybierać firmę, aby się nie rozczarować? Poniżej prezentujemy kilka cennych wskazówek.

Kompleksowa wiedza

Nieprzypadkowo zrodziło się powiedzenie „kto pyta, nie błądzi”. W kontekście wyboru odpowiedniej ekipy remontowej, jak najbardziej zaleca się korzystanie z forów internetowych i konsultowanie swoich typów firm branych pod uwagę z użytkownikami, którzy już wcześniej mieli tego typu dylemat i również stawali przed koniecznością zlecania prac profesjonalistom. Uczmy się na czyichś błędach i zarazem korzystajmy z ich doświadczenia. Im bardziej będziesz zorientowany, tym lepiej ponieważ łatwiej będzie Ci dokonać selekcji, koncentrując się na określonej marce i dostrzegając, czym się ona wyróżnia na tle szeregu różnorodnych innych podobnych podmiotów z tej samej branży. Ponadto, nawet zwykłe zgłębianie postów internautów na forach, czy wertowanie kolejnych artykułów na rekomendowanym serwisie budowlanym, może poszerzyć Twą wiedzę do tego stopnia, że nie będzie kłopotu z indywidualnym kontrolowaniem ekipy, którą ostatecznie zatrudnisz. Przed ostatecznym podpisaniem umowy, dobrze jest też postawić na wnikliwe poczytanie opinii na temat konkretnego podmiotu w sieci. Przykładowa firma Warsaw Space posiada mnóstwo obiektywnych, rzetelnych i pozytywnych komentarzy, co przesądza o tym, że jest to przedsiębiorstwo warte nawiązania bliższej współpracy. Kiedy stosowne informacje odnośnie charakteru działania danej firmy będziesz już posiadać, koniecznie przysiądź do stworzenia konkretnego cennika, uwzględniając zarówno ceny surowców, jak i robocizny. W ten sposób będziesz w stanie odpowiednio oszacować, czy na określoną markę po prostu Cię stać. Jeżeli nie radzisz sobie z tym samodzielnie, możesz skorzystać ze specjalnych kalkulatorów budowlanych.

Bierz z polecenia

Do tej pory nigdy wcześniej nie potrzebowałeś zlecać fachowcom żadnym usług wykończeniowych? Nic straconego! Nie od razu musisz mieć złe doświadczenia i ryzykować w ciemno. Wystarczy, że postawisz na solidną markę, która zostanie Ci polecona przez znajomych, czy rodzinę. Jeśli wiesz, iż bliscy są zadowoleni z jakości pracy konkretnej ekipy, koniecznie miej to na względzie. Być może okaże się, że i w Twoim przypadku sprawdzi się dokładnie ta sama załoga. Kolejna kwestia, to zakres zlecanych prac. Nie musisz decydować się na to, aby określona firma realizowała całość działań wykończeniowych w Twoim remontowanym, czy świeżo aranżowanym domu. Równie dobrze możesz postawić na kilku specjalistów, czy nawet parę podmiotów zajmujących się osobnymi tematami – jedni zrobieniem robót w łazience, drudzy malowaniem mieszkań, inni kładzeniem podłogi. Na pewno nie będziesz mieć co liczyć na rabat, jaki często jest naliczany przy masowym realizowaniu rozległego zakresu prac przez jedno przedsiębiorstwo, jednak w zamian zyskasz zadowalający Cię efekt, a w końcu o to dokładnie chodzi.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone