Zamknij
REKLAMA

Jakie rodzaje łóżeczek dla niemowląt warto wybierać?

13:51, 17.06.2019 | Materiał partnera

Niemowlęta śpią bardzo dużo, dlatego wybór łóżeczka odgrywa niebagatelną rolę. Musi zapewnić im spokojny i bezpieczny sen. Nieustannie chętnie kupowane są tradycyjne drewniane łóżeczka, ale w nowoczesnych wersjach często są wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Czym odznaczają się modele wysokiej jakości?

Solidność wykonania i zgodność z normami

Bezpieczne łóżeczko dla niemowlaka musi charakteryzować się określonymi parametrami i spełniać wymogi jakościowe. Konieczne jest zwrócenie uwagi, czy mebel jest zgodny z europejskimi normami PN-EN 716-1: 1999 oraz PN-EN 1130-1-2001. Informacje o wszelkich atestach powinny znajdować się w opisie producenta. Wśród nich często pojawia się informacja o ateście Zakładu Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego oraz atestach Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Technologii Drewna. Niezależnie od designu każde łóżeczko dla niemowląt musi mieć gładką powierzchnię. Nie mogą widnieć na nim drzazgi ani najdrobniejsze zadziory. Materiał musi mieć jakość niewzbudzającą żadnych wątpliwości. Wymagane jest użycie bezpiecznych, ekologicznych farb i lakierów, w których nie występują metale ciężkie. Ostre kanty są zdecydowanie zabronione. Normy nakazują zachowanie kształtów o łagodnych krawędziach. Niezgodne z wymogami są dekoracyjne wycięcia, które mogłyby spowodować, że główka dziecka ulegnie zakleszczeniu w nich. W łóżeczku spełniającym normy odstępy pomiędzy szczebelkami nie są mniejsze niż 2,5 cm. Dzięki temu nóżka ani rączka nie uwięzną między nimi. Nie mogą być też większe niż 6 cm, ponieważ wówczas główka maluszka mogłaby utknąć. Aby ochronić pociechę przed wypadnięciem z łóżeczka, trzeba wybierać modele z bokami wynoszącymi minimum 60 cm wysokości.

Łóżeczka tradycyjne z dodatkowym wyposażeniem

Łóżeczka tradycyjne mogą być wielofunkcyjne. Na przykład po wymontowaniu szczebelków zostają przeobrażone w tapczanik. Dla rodziców komfortowym rozwiązaniem jest łóżeczko dla niemowlaka z przewijakiem. Przewijak nie zabiera dodatkowo miejsca, a korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne. Wśród dodatkowych opcji można spotkać opuszczany bok łóżeczka, co ułatwia układanie dziecka do snu. Praktyczne propozycje można znaleźć pod adresem www.pinio.com.pl. Dostępne jest między innymi łóżeczko dla niemowlaka z szufladą. Pozwala na schowanie wszystkich niezbędnych rzeczy dla maluszka. Bez problemu można w każdej chwili sięgnąć po pieluszki, ubranko, kocyk, butelkę czy smoczek, a nie zajmuje dodatkowo dużo miejsca.

Łóżeczko turystyczne – przydatne rozwiązanie

Łóżeczko turystyczne sprawdzi się w małym mieszkaniu, ale należy dopasować wtedy dobry materac. Poza tym jest przydatne podczas rozmaitych wyjazdów. Przed zakupem należy jednak sprawdzić, czy wymiary pozwolą na spokojne spakowanie go do bagażnika. Takie łóżeczko przyda się chociażby podczas weekendowego wyjazdu do dziadków.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone