Zamknij
REKLAMA

Mój pies - o czym należy pamiętać w wakacje?

18:28, 25.05.2019 | Materiał partnera

Wakacje mogą być ciężkim czasem dla naszych pupili. Zmiana środowiska, upały, długa podróż. Jak przygotować do tego zwierzę? O czym należy pamiętać w wakacje? Co możemy zrobić dla naszych pupili?

O czym należy pamiętać w wakacje? Mój pies potrzebuje nawodnienia!

Wakacje to czas pełny słońca i upałów, które doskwierają nie tylko nam, ale również naszym czworonogom. Podstawową zasadą, zarówno dla człowieka jak i psa, jest zapewnienie mu wystarczającej ilości wody. 

Łatwy dostęp do wody to jest to, o czym należy pamiętać w wakacje. W upalne dni nasze czworonogi tak samo tracą wodę z organizmu jak ludzie. Dodatkowo psy odczuwają pragnienie jak człowiek. Należy pamiętać, aby w miejscu zamieszkania, na podwórzu lub w miejscu gdzie przebywa pies znajdowała się zawsze pełna miska wody.

Dodatkowo wybierając się na długi spacer możemy wziąć ze sobą butelkę wody i podać ją naszemu pupilowi.

Wiele miejsc publicznych, restauracji czy sklepów zaczyna dostrzegać problem braku wody dla zwierząt. Obecnie widoczny jest trend stawiania przed lokalami misek z wodą dla pupili. Staje się to coraz bardziej popularne o czym należy pamiętać w wakacje, szczególnie podczas bardzo upalnych dni.

W kontekście upałów można przeczytać więcej na portalu Warszawskiego Weterynarynarza www.vetpassion.pl

Mój pies-o czym należy pamiętać w wakacje? Nigdy nie zapominaj o zabezpieczeniu od kleszczy!

Bardzo ważną rzeczą, o której niestety część właścicieli psów i kotów zapomina jest zabezpieczenie ich przed kleszczami. Kleszcze powodują groźne choroby takie jak babeszjoza czy borelioza. Więcej na ich temat możemy przeczytać w tym artykule o babeszjozie.

Jak zatem zabezpieczyć nasze pupile przeciw kleszczom? O czym należy pamiętać w wakacje? Na obecnym rynku istnieje wiele metod, które skutecznie je odstraszają. Istnieją obroże, których działanie trwa nawet do 8 miesięcy. Należy jest zakładać ściśle przy skórze, gdyż przenikające z niej na skórę substancje działają odstraszająco na kleszcze. Obroże są jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przeciwkleszczowej, jednak mogą być uciążliwe dla niektórych pupili, które nie lubią mieć na sobie dodatkowego ?bagażu?.

Świetnym rozwiązaniem są również krople. Najczęściej podaje się je bezpośrednio na skórę zwierzęcia raz w miesiącu. Najlepiej zakroplić psa w okolicach karku i należy pamiętać, aby przez jakiś czas po zakropleniu nie głaskać psa oraz nie kąpać. Ma to na celu wchłonięcie substancji przez skórę. Krople działają krócej, jednak są wygodnym i niedrogim rozwiązaniem.

O czym należy pamiętać w wakacje? Ważną rzeczą jest także, aby po każdym spacerze dokładnie obejrzeć skórę psa. Jeśli znajdziemy kleszcza, należy bezzwłocznie usunąć go. Jeśli nie potrafimy sami go usunąć należy udać się do kliniki weterynaryjnej.

Co jest jeszcze ważne w temacie kleszczy? O czym należy pamiętać w wakacje? Jeśli nie zabezpieczaliśmy psa przed kleszczami, a pies wykazuje zachowania mogące świadczyć o chorobie, należy udać się do lekarza weterynarii w celu wykonania badań w kierunku chorób odkleszczowych. Wczesna diagnoza pozwoli na podjęcie leczenia i możliwości wyleczenia go. Ważny jest tu czas, gdyż choroby odkleszczowe bardzo szybko postępują i doszczętnie uszkadzają narządy wewnętrzne pacjentów.

Jak ułatwić psu przetrwanie upałów? O czym należy pamiętać w wakacje?

Podstawową zasadą postępowania ze zwierzętami podczas upałów jest przede wszystkim zapewnienie im cienia i unikanie przebywania psa przez długi czas na pełnym słońcu. Jeśli nasz pupil mieszka na podwórzu należy zapewnić mu budę, która da mu schronienie w gorące dni.

O czym należy pamiętać w wakacje? Co jest jeszcze bardzo ważne? Dodatkowo bezapelacyjnie należy wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie można zostawiać psa w zamkniętym samochodzie. Auto pozostawione w słońcu tworzy w środku swoistą saunę, gdzie temperatura może wzrosnąć nawet do 60 stopni Celsjusza. Pozostawiając psa w szczelnie zamkniętym samochodzie na pełnym słońcu narażamy go nawet na utratę życia.

To, o czym należy pamiętać w wakacje opiekując się pupilem jest wyznacznikiem moralnych postępowań wobec niego. Jako właściciele powinniśmy zapewnić mu jak najbardziej komfortowe warunki w upalne dni. Wszystko to, o czym należy pamiętać w wakacje powinno być podstawową zasadą w posiadaniu psa. To jak zajmujemy się naszym pupilem świadczy o nas samych.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone