Zamknij
REKLAMA

Rolety dzień noc najlepszym rozwiązaniem?

09:40, 06.05.2019 | materiały partnera

Rolety dzień noc zamknięte w obudowie są stworzone z myślą o ludziach, którzy przede wszystkim cenią sobie aspekt praktyczny, nowoczesny wygląd. Dodatkowo rolety tego typu wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, które znacznie poprawiają estetykę danego produktu. Firmy produkujące rolety coraz chętniej rozwijają ideę rolet typu dzień i noc. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą popularność wśród kupujących. Rolety podobnie jak i poduszki czy ramki ze zdjęciami, coraz częściej stają równoprawnym elementem aranżacji wnętrza. Z takich rolet z powodzeniem możemy korzystać nie tylko we wnętrzach, dzięki ich funkcjonalności i świetnej konstrukcji wielu posiadaczy instaluje je np. w altanach lub na tarasach.

Czym właściwie są rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc są doskonałym hybrydycznym połączeniem tradycyjnych rolet wewnętrznych z żaluzjami. Połączenie aspektów praktycznych obu osłon okiennych przyniosło produkt skrojony idealnie do potrzeb współczesnego użytkownika. Takie rolety umożliwiają regulacje ilości napływającego światła do pomieszczenia nie tylko przy pomocy unoszenia lub opuszczania rolety. Zmiana ustawienia poszczególnych pasów daje możliwość dopływu promieni słonecznych przy całkowicie opuszczonej rolecie. W zależności od tego czy chcemy mieć pomieszczenie zacienione lub nasłonecznione wystarczy manipulować wyłącznie położeniem pasów. Połączenie dwóch najpraktyczniejszych cech żaluzji i rolet w efekcie końcowym złożyło się na bardzo funkcjonalny produkt, który pozwala doświetlić pomieszczenie zachowując prywatność. 

Jakie są zalety rolet dzień noc

Właśnie takie rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest przez mieszkańców domów jednorodzinnych lub osób mieszkających na parterze w bloku. Posiadanie okien na niskiej wysokości i dodatkowo tuż przy drodze, bardzo często skłania przechodniów do spoglądania. Dla mieszkańców takie zachowanie jest oczywiście, niezwykle uciążliwe. Właśnie dlatego z  pomocą przychodzą rolety dzień i noc. Bardzo skutecznie zapobiegają ciekawskim spojrzeniom umożliwiając jednocześnie efektywne korzystanie z pomieszczenia bez dodatkowego sztucznego oświetlenia. Wystarczy zmienić pozycję pasów materiału, w których nieprzepuszczające promieni słonecznych nachodzą na półprzezroczyste fragmenty.

Aranżacja każdego wnętrza

Dodatkowym atutem rolet dzień i noc jest niewątpliwie ich wygląd. Nowoczesny i jednocześnie bardzo neutralny design pozwala na wykorzystanie tego rozwiązania w wielu wnętrzach. Najczęściej do produkcji takich rolet wykorzystywane są materiały o kolorze kremowym białym lub lekko szary, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do klasycznego wnętrza, jak i w stylu skandynawskim. Idealne połączenie faktur obu materiałów i jakości wykonania zyskuje coraz większą popularność wśród kupujących. Rolety dzień i noc  są jednym z najciekawszych rozwiązań, które możemy zastosować w niemal każdym pomieszczeniu. Takie rolety są szczególnie doceniane przez osoby mieszkające nisko lub w miejscach, gdzie ruch jest wzmożony. 

Autor: Alicja Błysk

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone