Zamknij
REKLAMA

Czy mezoterapia jest dla mnie?

13:31, 30.04.2019 | materiały partnera

Mezoterapia jest rodzajem terapii polegającej na wstrzykiwaniu starannie dopracowanego płynnego roztworu w celu stymulacji środkowej warstwy skóry, czyli mezodermy, do różnych leczniczych celów. Mezoderma to warstwa podskórna, w której znajdują się tkanki tłuszczowe i łączne. Obecnie mezoterapia Lublin ma mnóstwo zastosowań, zaczynając od leczenia schorzeń medycznych, a kończąc na poprawie zewnętrznego wyglądu fizycznego. Technika ta jest stosowana do wstrzykiwania niewielkich ilości leków farmaceutycznych, witamin, środków homeopatycznych, a nawet naturalnych ekstraktów.  Celem tych zabiegów jest złagodzenie bólu, leczenie problemów mięśniowych i naczyniowych, eliminacja cellulitu, leczenie starzejącej się skóry i ułatwienie utraty wagi. Dokładna formuła produktu wstrzykiwanego w skórę różni się i zależy w dużej mierze od rodzaju stanu, który ma leczyć.

Mezoterapia to technika polegająca na podawaniu substancji aktywnych farmaceutycznie w górnych warstwach skóry. Wymaga to specjalistycznej wiedzy klinicznej i farmakologicznej i musi zostać zainicjowana przez lekarzy po właściwej diagnozie. Zwykle się to proponuje, gdy istnieje korzystny stosunek ryzyka do korzyści. Mezoterapię stosuje się w szczególności, jeśli inne standardowe terapie nie są dostępne dla tego wskazania. Mezoterapia powinna być podawana wyłącznie w środowisku medycznym przy użyciu sterylnej jednorazowej strzykawki i igły, zgodnie z przyjętymi standardowymi środkami higieny. Należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć zanieczyszczenia materiału zastosowanego do mezoterapii. Nie wymaga ona długiej rekonwalescencji, ponieważ jest to procedura nieinwazyjna. Większość ludzi natychmiast powraca do regularnych zajęć, choć niektórzy mogą potrzebować dnia wolnego z powodu obrzęku i bólu w miejscach wstrzyknięcia.

Po ukończeniu mezoterapii wyniki mogą być widoczne od 12 do 18 miesięcy. W połączeniu z ćwiczeniami i dobrymi nawykami żywieniowymi może trwać nawet dłużej. Ponieważ jednak naturalny proces starzenia się nie może zostać zatrzymany, zaleca się regularne wizyty w celu odnowienia poprzednich wyników.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone