Zamknij
REKLAMA

Chcesz uniknąć chybionego zakupu auta? Sprawdź jego historię, to bardzo proste!

16:01, 25.04.2019 | Materiał partnera

Kupujesz używany samochód albo motocykl? Zamierzasz sprowadzić go z zagranicy? Zastanawiasz się, czy dane, które przedstawił właściciel są rzeczywiście prawdziwe?

Zweryfikuj je! Dzięki specjalnej stronie poznasz nie tylko szczegółową "biografię" upatrzonego pojazdu, ale dowiesz się, z jakimi usterkami możesz się borykać, a także otrzymasz wskazówki dotyczące jego właściwej konserwacji w przyszłości.

Używane samochody sprowadzane z zagranicy cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Dlaczego? Bo - bez owijania w bawełnę - nasi rodzimi sprzedawcy uchodzą za krętaczy, którzy zatajają przeszłość auta, kombinują przy licznikach i zawyżają ceny. Ale skąd pomysł, że takie ryzyko nie istnieje za granicą? Właśnie! Jaką masz gwarancję, że na przykład samochód, który kupujesz od zachodniego sąsiada, nie został zaimportowany z Holandii lub Francji? Nie warto kupować kota w worku! Wnikliwe prześwietlenie sprzedawcy i wymarzonego cacka to podstawa. Sprawdzenie upatrzonego pojazdu daje niemal całkowitą gwarancję, że jego zakup nie odbije się czkawką. Gdy realnie myślisz o zakupie danego pojazdu, koniecznie o tym pamiętaj.

Sprawdzenie "biografii" samochodu czy motocykla wcale nie jest skomplikowanym procesem. Historię można na przykład sprawdzić na carVertical.com/historia-pojazdu To najwygodniejszy i najprostszy sposób na stwierdzenie oszustw dotyczących przebiegu i wypadków. Strona jest bardzo intuicyjna - system poprowadzi cię krok po kroku przez kolejne etapy generowania raportu. Oczywiście niezbędny będzie numer VIN. Jest on nadawany i umieszczony przez producenta. Składa się z 17 znaków - cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q. Najprościej mówiąc to jakby numer pesel, ale pojazdu - nie ma bowiem dwóch samochodów czy motocykli o tym samym numerze VIN. To właśnie dzięki niemu mamy całą bazę danych, w której zawarte są informacje na temat napraw gwarancyjnych, przebiegu, czy ewentualnych wypadków. Jeśli chcesz kupić pojazd używany, koniecznie poproś o te dane sprzedającego. Gdy do tej prośby się nie przychyli, możesz mieć podejrzenia, że ma coś do ukrycia.

Po otrzymaniu numeru identyfikacyjnego, wystarczy wpisać go w odpowiednie okienko na stronie carVertical.pl Początkowo zostaną wysłane informacje wstępne zawierające dane dotyczące przebiegu, ewentualnych wypadków czy kradzieży. Kompleksowa "biografia" zostanie natomiast wysłana na podanego emaila. Znajdą się tam również różne wskazówki dotyczące właściwej konserwacji, a także najpopularniejsze wady, z którymi borykają się właściciele konkretnych modeli. Dzięki temu będziesz mógł mniej więcej oszacować, z jakimi kosztami eksploatacyjnymi będzie się trzeba liczyć. Być może dzięki tym poradom zdecydujesz się jednak na zupełnie inny pojazd niż początkowo zakładałeś.

Co przemawia na korzyść firmy CarVertical? Fakt, że gromadzi informacje o historii samochodu z różnych źródeł, w tym rejestrów krajowych i prywatnych, różnych baz danych, a nawet urządzeń OBD. Wszystkie dane są przetwarzane i weryfikowane, a system blockchain potwierdza ich rzetelność. W efekcie użytkownicy serwisu otrzymują niemal stuprocentową pewność co do rzeczywistego stanu samochodu. Dotyczy to zarówno samego procesu zakupu, jak i późniejszej eksploatacji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone