Zamknij
REKLAMA

Genialne rekordy Guinnessa - sprawdź gdzie ich szukać w Internecie

20:55, 19.04.2019 | Materiał partnera

Księga Rekordów Guinnessa to informator, który wydawany jest co roku. Obejmuje niesamowite rekordy - zarówno takie, które praktycznie wytworzyły się naturalnie, jak i takie, które ustanowione zostały przez człowieka. Co roku pokazuje się aktualizacja, ponieważ ludzie prześcigają się, przekonani, że są w stanie pobić jeden czy drugi rekord. Chcą zapisać się w historii i zobaczyć swoje nazwisko w Księdze, odebrać dyplom i na zawsze móc chwalić się innym, że im się udało. Gdzie można znaleźć informacje o rekordach? Podpowiadamy.

Kilka słów o historii Księgi Rekordów Guinnessa

Dyrektor generalny browaru Guinnessa wybierał się na polowanie. Kiedy przedzierał się między drzewami, w jego głowie zakołatała pewna myśl ? jaki jest najszybszy ptak na świecie. Rozważał, że może to być siewka złota albo cietrzew. Dostrzegł wtedy, że jest to informacja absolutnie niemożliwa do zweryfikowana, jeśli opierać by się tylko na podręcznikach, które są dostępne. Wtedy właśnie sir Hugh Beaver 4 maja 1951 roku postanowił, że napisze taki informator, który będzie udostępniał wszelkie odpowiedzi na takie pytania, ponieważ zapewne jest więcej ludzi, którzy się zastanawiają nad podobnymi rzeczami. Wraz z dwoma braćmi ? Norrisem i Rossem McWhirterem rozpoczął kompletowanie informacji na temat takich ciekawostek, aby później sklecić je w książkę. I tym sposobem w roku 1955 pojawiła się na rynku. W Wielkiej Brytanii sprzedała się ona bardzo szybko dostając tytuł bestsellera, a następnie swój sukces powtórzyła w Stanach Zjednoczonych. Tym samym co roku wydawana jest Księga Rekordów Guinnessa. Zmieniała swoją nazwę wielokrotnie na przełomie lat, ale jej pozostawała niezmienna. W Polsce ukazała się w roku 1989 i od tamtego czasu niezmiennie gości na rynku. Jak tu jednak zapakować ze sobą i wozić takie tomiszcze. A przecież niektórzy lubią poczytać sobie coś podczas podróży. Dlatego niektórzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom czytelników i powstała strona, którą naprawdę warto odwiedzać, jeśli tylko chcemy poznać rekordy, jakie zapisały się w Księdze Rekordów Guinnessa. Dzięki Beaverowi teraz mamy pewność jaki ptak w Europie jest najszybszy.

Jedna strona - wiele rekordów

Strona, o której mowa, to oczywiście https://alerekord.pl, gdzie każdy może poczytać o tym, co go interesuje najbardziej. O rekordach w dziale motoryzacji, człowieka, niesamowitych konstrukcji czy przyrodniczych cudach, jakie stworzyła sama Matka Natura. Gwarantujemy, że jeśli poczytacie trochę tych rekordów - będziecie tu wracać. No i zawsze możecie zaskoczyć osoby, z którymi macie styczność, jakimiś ciekawostkami z tej strony. Gwarantujemy - będą zachwyceni.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone