Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić łazienkę?

21:49, 16.04.2019 | Materiał partnera

Łazienka to pomieszczenie znajdujące się w każdym domu i mieszkaniu. Dawniej miała spełniać ona przede wszystkim swoje funkcje użytkowe. Teraz, powinna ponadto być miejscem eleganckim i stylowym, którego aranżacja będzie komponowała się z trendami dominującymi w pozostałych częściach przestrzeni mieszkalnej. Sprawdź więc w jaki sposób urządzić łazienkę na miarę XXI wieku?

Co obowiązkowo musi znaleźć się w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem w domu, które przede wszystkim musi być bezpieczne dla domowników. Na łazienkowej posadzce może pojawić się rozchlapana woda, warto więc skorzystać z rozwiązań, które minimalizują ryzyko poślizgnięcia się. W tym miejscu sprawdzi się więc specjalna mata lub dywanik antypoślizgowy. Inna nieodzowna cecha łazienki to jej użyteczność, ergonomia oraz fakt, że korzystanie z niej powinno być wygodne dla wszystkich użytkowników. Warto więc przeanalizować jak duże będzie to pomieszczenie oraz wspólnie zadecydować czy ma zostać w nim umieszczona wanna, czy też wystarczy kabina prysznicowa z natryskiem i na przykład głębszym brodzikiem. Obowiązkowy element to oczywiście sedes oraz umywalka. Warto zainstalować je na takiej wysokości, aby zarówno osoby wyższe, jak i niższe, mogły z niej wygodnie korzystać. Dobrze jest także przynajmniej wstępnie określić w jakim stylu ma być urządzona łazienka. Na przykład, czy ma to być stylistyka bardziej nowoczesna, czy też klasyczna. Ta decyzja pozwoli łatwiej dopasować chociażby model drzwi łazienkowych, czy też kształt, kolor, teksturę oraz materiał, z jakich zostaną wykonane płytki, które znajdą się na podłodze lub ścianach łazienki. Ponadto w łazience może znaleźć się również pralka. To urządzenie jest teraz dostępne w sklepach w wielu wymiarach. Pozwala to umiejscowić pralkę nawet w malutkiej łazience.

Komoda łazienkowa i inne meble – jak je wybrać?

Na wyposażenie łazienki powinno składać się zwłaszcza to, co w tym pomieszczeniu jest dla nas najpotrzebniejsze. Wszystko to musi znajdywać się po prostu na wyciągnięcie naszej ręki. Dlatego też trzeba właściwie zagospodarować każdy centymetr łazienki i prawidłowo rozplanować przestrzeń użytkową. Dobrze jest postawić na dużą ilość szafek z szufladami i przegródkami. Pozwoli to zachować nieco intymności, zwłaszcza gdy z łazienki korzystają także goście. Ciekawy pomysł to komoda łazienkowa, która na pewno pomieści wiele kosmetyków i środków czystości, z których korzysta cała rodzina. Na komodzie można ustawić ozdobne koszyczki lub pudełeczka, w którym poskłada się bibeloty i drobne przedmioty. Warto także odpowiednio rozplanować instalację elektryczną łazienki i ułożenie gniazdek. Muszą one znajdywać się blisko lustra, aby można było wygodnie dopiąć do nich suszarkę, lokówkę czy prostownicę do włosów.

Łazienka idealna, czyli jaka?

Pojęcie idealnej łazienki, dla każdego z nas oznacza coś innego. Jednemu podoba się łazienka niczym z salonu spa, gdzie w centralnym miejscu jest umiejscowiona duża wanna. Inni, zamiast przestronnego pomieszczenia, wolą niewielką łazienkę z kabiną prysznicową. Rozmiar łazienki powinien być jednak uzależniony nie tylko od naszych potrzeb, czy też intensywności korzystania z niej, ale również od wielkości naszej rodziny. Im więcej osób korzysta z łazienki w danym domu, tym naturalnie powinna być ona większa. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym bardzo szybko pojawia się bałagan i bród. Dlatego też lepiej jest zachować tam minimalizm, aby dbałość o estetykę oraz utrzymanie tego miejsca w czystości były jak najłatwiejsze. Projektując to wnętrze, trzeba jednak mieć na uwadze, że również łazienka może być odzwierciedleniem jej właścicieli. To także tam możesz ukryć kawałek siebie. Wystarczy, że urządzisz ją zgodnie ze swoim własnym smakiem i upodobaniem. Przed wyborem poszczególnych elementów wyposażenia, czy też kolorystyki, w jakiej ma zostać utrzymana łazienka, możesz na wiele sposobów szukać inspiracji. Z jednej strony możesz podejrzeć jakie łazienki mają Twoi znajomi, natomiast z drugiej, możesz szukać pomysłów w profesjonalnych katalogach wnętrzarskich. Tak właśnie stworzysz łazienkę swoich marzeń.

Podsumowanie

Przygotowanie projektu łazienki wcale nie jest taką prostą sprawą. A przed takim wzywaniem możesz stanąć, gdy od podstaw projektujesz to wnętrze lub decydujesz się na jego metamorfozę. Jednak warto skonstruować właśnie taki plan, bowiem łatwiej będzie później umieścić w łazience wszystko to, co powinno się znaleźć. Nie można zapomnieć o podstawowych elementach wyposażenia łazienki, chociażby takich jak – umywalka, sedes, wanna lub prysznic, czy też lustro i inne dodatki. Warto pamiętać także o zorganizowaniu przestrzeni do przechowywania ręczników, czy przyborów kosmetycznych. W takiej roli najlepiej sprawdzi się komoda łazienkowa lub inne meble przeznaczone do umieszczenia właśnie w tym pomieszczeniu. Wybierając wyposażenie łazienkowe należy również we właściwy sposób rozplanować budżet, jakim się dysponuje. Przez to, za przeznaczone na ten cel pieniądze kupi się właśnie to co jest niezbędne.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą warszawskiej firmy produkującej meble na wymiar DelForm

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone