Zamknij
REKLAMA

4 wypadki samochodowe i aż 50 kolizji dziennie w podkarpackim. IZI.pl podpowiada, jak ubezpieczyć siebie i pasażerów

10:54, 25.03.2019 | Materiał partnera

1 473 - tyle wypadków odnotowano w 2018 roku w województwie podkarpackim. Aby uniknąć długofalowych konsekwencji takich zdarzeń, bądź mądry przed szkodą. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu firma ubezpieczeniowa pokryje koszt naprawy Twojego samochodu i wypłaci pieniądze poszkodowanym przez Ciebie.

Przyczyny kolizji drogowych często bywają prozaiczne. Gorszy dzień, rozkojarzenie, kiepskie warunki na drodze - chwila nieuwagi wystarczy, by na drodze doszło do tragedii. Choć nie wszystkim zdarzeniom możemy zapobiec, możemy zminimalizować ich skutki. Jak? Wykupując dobrą polisę ubezpieczeniową, która obejmie ochroną nie tylko kierowcę, ale również pasażerów.

AC wypadkowe

Autocasco to najpopularniejsze dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. To, jakie świadczenia gwarantuje kierowcy, zależy od konkretnego towarzystwa oraz wariantu polisy. Najbardziej kompleksową ochronę zapewniają polisy w formule all risk. Chronią one pojazd od wszelkich zdarzeń, które nie zostały wskazane w wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczeniowej.

 • Twój samochód zderzył się z piaskarką, ciągnikiem rolniczym lub... dzikim zwierzęciem?
 • Parkując w garażu podziemnym, przytarłeś bok auta?
 • Nieznany sprawca wybił szybę w Twojej Hondzie i zbiegł?

Jeśli żadne ze zdarzeń nie zostało ujęte w wyłączeniach, otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli zrekompensować straty.

W parze z szerokim zakresem idzie często wysoka cena. Składki polis w wariancie all risk są bowiem najwyższe. Jeśli nie chcesz rezygnować z szerokiej ochrony, skorzystaj z porównywarki AC IZI i znajdź najtańszą polisę all risk. Porównywarka IZI szybko wyliczy dla Ciebie stawki polis w najpopularniejszych towarzystwach. Jeśli któraś z nich spełni Twoje oczekiwania, będziesz mógł od ręki zawrzeć umowę i zapłacić składkę.

Tradycyjne AC zapewniają ochronę wyłącznie od wskazanych przez TU ryzyk.

 • Jeśli kupisz AC antykradzieżowe, nie otrzymasz świadczenia w przypadku kolizji.
 • Jeśli wybierzesz polisę wypadkową, nie licz na odszkodowanie za kradzież.

Zamiast sięgać po pierwszą lepszą polisę, dokładnie przeanalizuj swoje oczekiwania. Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy i ile pieniędzy możesz przeznaczyć na AC. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń IZI szybko, sprawnie i precyzyjnie znajdziesz tę, dostosowaną do Twoich potrzeb i finansowych możliwości.

Które AC zapewni najlepszą ochronę po wypadku?

AC all risk z pewnością ochroni portfel kierowcy po wypadku. Zakup takiej polisy będzie jednak zasadny wyłącznie w przypadku osób, które szukają kompleksowej, szerokiej ochrony. AC all risk powinni wybrać również użytkownicy nowych i wartościowych pojazdów. Zwłaszcza dla nich każda, nawet najmniejsza szkoda może być bowiem bardzo kosztowna. Jeśli zależy Ci wyłącznie na ochronie wypadkowej, sięgnij po tańszą polisę o węższym zakresie. Dzięki temu nie przepłacisz i otrzymasz świadczenia, na których Ci zależy.

Ważne: odszkodowanie z AC dostaniesz także wtedy, jeśli to Ty spowodowałeś kolizję. Dzięki wypłaconym przez ubezpieczyciela pieniądzom naprawisz auto i ochronisz własny portfel.

Asssistance - pomoc w nagłych sytuacjach na drodze

Assistance zapewnia kierowcom wsparcie ubezpieczyciela w nagłych sytuacjach na drodze. Brak paliwa, stłuczka, zatrzaśnięcie kluczyków w aucie? Jeden telefon wystarczy, by ubezpieczyciel pospieszył Ci z pomocą. Nawet jeśli do zdarzenia doszło w innym mieście, a nawet innym kraju. Jakie świadczenia zapewnia Assistance po wypadku? Podobnie jak w przypadku AC, zakres ochrony Assistance zależy tu od wybranego pakietu. Warianty Standard oraz Premium gwarantują kierowcy zazwyczaj:

 • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia,
 • holowanie pojazdu sprawcy i osoby poszkodowanej,
 • samochód zastępczy,
 • transport osób do celu podróży lub hotelu,
 • nocleg w hotelu,
 • opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi,
 • przewóz, opiekę i leczenie zwierzęcia domowego.

Martwienie się o holowanie, kontynuację podróży czy pozostawionego w hotelu psa powinno być ostatnim, o czym kierowca myśli po wypadku. Jeśli masz dobre Assistance, pozostaw takie rozważania ubezpieczycielowi.

Ważne: często zdarza się, że zakres wsparcia ubezpieczyciela zależy nie tylko od wariantu polisy, ale również od rodzaju zdarzenia. Wynajem samochodu zastępczego? Tak, ale... jeśli doszło do kolizji, będziesz mógł korzystać z niego przez 3 dni, jeśli doszło do wypadku - przez 5 dni, jeśli Twój samochód został skradziony - aż przez 10 dni. Zanim zawrzesz umowę, koniecznie dokładnie zweryfikuj tę kwestię.

NNW - ochrona życia i zdrowia

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Należy ono do grupy ubezpieczeń osobowych i chroni najważniejsze wartości, czyli życie i zdrowie człowieka.

NNW chroni nie tylko kierowcę, ale również pasażerów. Przewiduje wypłatę odszkodowania za utratę zdrowia lub życia, do których doszło podczas poruszania się pojazdem po drodze, ale również w czasie:

 • wsiadania bądź wysiadania z pojazdu. Jeśli podczas wysiadania z pojazdu, skręcisz kostkę, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie;
 • przebywania w aucie w trakcie zatrzymania bądź postoju pojazdu. Wyobraź sobie, że podczas postoju na parkingu, w Twoje auto wjedzie z impetem inny kierowca. Jeśli w wyniku zdarzenia ucierpiało Twoje zdrowie, możesz otrzymać świadczenie nie tylko z OC sprawcy, ale również z NNW;
 • naprawy pojazdu na trasie. Naprawiając pojazd na trasie, złamałeś palec, wybiłeś bark lub zwichnąłeś nadgarstek? Możesz liczyć na świadczenie z tytułu utraty zdrowia.

Ważne: kwota odszkodowania, jakie w razie zdarzenia wypłaci ubezpieczyciel, zależy nie tylko od stopnia uszczerbku na zdrowiu, ale również od suma ubezpieczenia. Wybierając NNW, koniecznie zwróć uwagę na ten parametr. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone