Zamknij
REKLAMA

6 najlepszych seriali, jakie obejrzysz w HBO GO

15:52, 20.03.2019 | Materiał partnera

W 1996 roku w ofercie telewizyjnej dla polskich widzów pojawiła się nowa stacja – HBO. Od początku proponowała klientom oglądanie znakomitych filmów i premier na długo przed tym, jak trafiły one do telewizji państwowej lub komercyjnych stacji.

HBO – stacja premium

Początkowo HBO jako stacja filmowa premium było dostępne tylko w ramach pakietu Canal+ i w sieciach kablowych. Obecnie jednak można wykupić pakiet internetu z HBO GO w UPC. HBO GO to zresztą nie tylko filmy, ale i znakomite seriale na życzenie. Przedstawiamy 6 subiektywnie najlepszych naszym zdaniem propozycji serialowych.

1. „Gra o tron”

Bezdyskusyjnie najlepszy i najciekawszy serial ostatnich lat na HBO GO. Mowa tu oczywiście o „Grze o tron”, czyli adaptacji sagi George’a R.R. Martina. Serial wprowadza widza w świat fantastycznego królestwa Westeros, gdzie toczy się zażarta walka o władzę, a jej uczestnicy nie mają oporów przed tym, aby wytaczać w niej wszelkiego rodzaju działa.

„Gra o tron” jest najgłośniejszym serialem w całej historii HBO. Tę produkcję fantasy stworzyli wspólnie David Benioff i D.B. Weiss. Od 15 kwietnia 2019 roku emitowany na HBO GO będzie 8., ostatni sezon tego serialu.

2. „Ślepnąc od świateł”

Polskie seriale śmiało mogą konkurować z najlepszymi zagranicznymi produkcjami telewizyjnymi. Dowodzi tego serial „Ślepnąc od świateł”, stworzony na podstawie książki Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Oś fabuły serialu oparta jest na historii warszawskiego dilera, który próbuje dopiąć wszystkie swoje najważniejsze sprawy przed zasłużonymi wakacjami. Jak można się domyślić, w półświatku narkotykowym stolicy jednak nie wszystko idzie tak, jak sobie założył bohater.

„Ślepnąc od świateł” zostało już przez wielu okrzyknięte najlepszym polskim serialem 2018 roku, dlatego nie mógł znaleźć się poza zestawieniem najciekawszych seriali dostępnych na HBO GO. W produkcji tej zobaczyć można Kamila Nożyńskiego – debiutanta, który zagrał u boku tak wspaniałych aktorów jak Robert Więckiewicz, Jan Frycz czy Cezary Pazura.

3. „Kompania braci”

Dramat wojenny w odcinkach – tak można określić miniserial „Kompania braci” wyprodukowany przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa. Ukazuje on historię Kompanii E, 506. pułku piechoty spadochronowej, 101. Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA podczas II wojny światowej, i składa się z zaledwie 10 odcinków. Był wielokrotnie nagradzany – otrzymał 6 nagród Emmy, Złoty Glob i nagrodę Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Serial „Kompania braci” ukazuje życie członków tytułowej kompanii, którzy przeżyli działania wojenne podczas II wojny światowej.

4. „Detektyw”

Serial „Detektyw” powstał w 2014 roku i zaliczany jest do gatunku produkcji kryminalnych. Każda seria „Detektywa” jest jedną, odrębną całością. W pierwszym sezonie serialu główni bohaterowie starali się rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw w Luizjanie. Z kolei drugi sezon osadzony był w Kalifornii. Niezmiennie w poszczególnych częściach serialu „Detektyw” bohaterami są policjanci.

5. „Rodzina Soprano”

Nie można zapominać w rankingu najlepszych seriali dostępnych na HBO GO o „Rodzinie Soprano”. Choć od emisji pierwszego odcinka serii minęło już 10 lat, to i tak serial nadal ma stałych fanów, a ich liczba cały czas się zwiększa.

Serial opowiada o tytułowej rodzinie Soprano, która wywodzi się z Sycylii. Głową gangsterskiej rodziny jest Tony Soprano, który popadł w depresję. Widzowie wysoko cenią sobie w tym serialu nowatorskie podejście w zakresie ukazania życia i funkcjonowania członków mafii oraz jej samej jako organizacji.

6. „Prawo ulicy”

Wysoko w rankingach najlepszych i najpopularniejszych seriali HBO znalazł się tytuł „Prawo ulicy”, czyli „The Wire”. Serial emitowany był pod koniec XX wieku i opowiadał o życiu ludzi w Baltimore. Wątki przedstawione w nim wiązały się ze światem przestępczym. Właściwie jednak nie jest to kolejny serial kryminalny - opowiada on o codziennych trudach mieszkańców dużych miast.

Szeroki wybór produkcji dla każdego

HBO GO jest internetowym serwisem wideo na życzenie, który prezentuje ogromny wybór seriali oraz liczne filmy i programy. Widzowie mają więc z czego wybierać, bez względu na to, jaki gatunek serialowy jest im najbliższy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone