Zamknij
REKLAMA

Naturalne suplementy diety na odchudzanie - na ile są w stanie pomóc z nadwagą?

10:10, 28.02.2019 | Materiał partnera

Chyba wszyscy, którzy myślą o tym, co zrobić, by uzyskać smukłą sylwetkę, zastanawiają się, w jaki sposób można przyspieszyć proces chudnięcia. Prędzej czy później bierze się pod uwagę różnego typu środki odchudzające. Część osób jest z nich zadowolona, część ma zdanie negatywne. Z czego to wynika? Czy warto sięgać po naturalne suplementy diety na odchudzanie?

W większości przypadków decyzja o utracie zbędnych kilogramów nie niesie za sobą pożądanych efektów. Spadku wagi nie widać lub występuje efekt jojo. Nawet jeśli przyjmuje się polecane preparaty na odchudzanie.

Co wpływa na odchudzanie?

Odchudzanie zaczyna się w… głowie. To nasza psychika musi być gotowa na odchudzanie, bo proces ten obejmuje ingerencje w różne płaszczyzny życia. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Pomaga to stworzyć zbilansowane posiłki, odstawić tłuszcze trans i słodycze. To wymaga dużego samozaparcia i samokontroli. Dalej, należy zwiększyć poziom aktywności fizycznej. Jest to trudne zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia, ale jest to nieodzowne, by w miejscu tłuszczu pojawiły się mięśnie. Jeśli waga zaczyna już spadać, nie należy wracać do starych nawyków, bo jest to gwarancją efektu jojo. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na naturalne suplementy diety na odchudzanie?

Nie odchudzają, ale przyspieszają chudnięcie

Jeśli przyjmuje się suplementy bez jakiejkolwiek zmiany w stylu życia, nie można oczekiwać, że jakiekolwiek tabletki będą odchudzały. Niestety to tak nie działa. Za to, jeśli wprowadzamy zmiany w codzienne funkcjonowanie, naturalne suplementy diety na odchudzanie będą przyspieszały spalanie tłuszczu, zmniejszały łaknienie i powodowały uczucie sytości. Ostatecznie spala się więcej kalorii, je się mniej i efekty pracy są widoczne szybciej.

Co jest w składzie?

W zależności od tego, jakie są oczekiwania wobec preparatu, należy sięgnąć po coś o odmiennym składzie. Jeśli naszym największym kłopotem jest to, że podjadamy między posiłkami, a porcje są spore, wtedy najlepiej sięgnąć po coś, co hamuje apetyt. Tak działa m.in. chrom i błonnik, który dodatkowo usprawnia perystaltykę jelit. Chcąc usprawnić proces trawienia, dobrze spojrzeć na suplementy zawierające piperynę. Z kolei kofeina odpowiada za termogenezę i lepszy metabolizm kwasów tłuszczowych. Osoby aktywne fizycznie koniecznie powinny wyposażyć się w środek z kwasem linolowym, który oddziałuje na tkankę tłuszczową i przyspiesza jej spalanie.

W sprzedaży są też takie preparaty, które zawierają kombinację kilku wymienionych wyżej składników. Za każdym razem, kiedy po nie sięgamy, musimy przestrzegać zaleceń podanych na opakowaniu, by nie przedawkować. W przeciwnym razie mogą pojawić się takie objawy jak wzdęcia, czy mdłości. Poza tym warto wiedzieć, które produkty spożywcze również zawierają wymienione wyżej składniki. Dzięki temu można dietę dodatkowo nakierować na odchudzanie. Przykładowo błonnik jest w jabłkach, piperyna w pieprzu, a kofeina w kawie.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone