Zamknij
REKLAMA

Jak rozwija się wiedzę w zawodzie księgowego?

14:50, 26.02.2019 | Materiał partnera

W ostatnich latach rośnie zapotrzebowanie na księgowych, podobnie jak oferowane im stawki. Jednak praca księgowego nie jest pracą dla każdego. Wymaga ona bowiem dużo dyscypliny, samozaparcia, a także potrzeby ciągłego rozwoju, a to ze względu na nieustanne zmiany przepisów. Tak więc permanentne doszkalanie się jest wpisane w zawód księgowego.

Księgowy – wiedza i umiejętności

Księgowy, zajmujący się rachunkami zewnętrznymi danego przedsiębiorstwa, powinien być przede wszystkim rzetelny, sumienny i skrupulatny, wręcz pedantyczny, w swojej pracy. Na nim, bowiem spoczywa odpowiedzialność za interesy firmy zewnętrznej. Ta wyjątkowa dokładność w wykonywaniu obowiązków służbowych jest zatem podstawową cechą dobrego księgowego. Powinny go cechować również bardzo dobra organizacja i terminować. Powyższe zalety nie będą jednak miały większego znaczenia, jeśli nie będzie on na bieżąco uzupełniał swojej wiedzy, poprzez ciągłe doszkalanie się.

Aby zostać księgowym wcale nie wymagane są studia, wystarczą specjalistyczne, wysokiej jakości szkolenia. Szkolenia dla księgowych prowadzone są w treściwy i maksymalnie użyteczny sposób, a zatem nie uświadczymy na nich informacji przestarzałych czy mało ważnych. Szkolenia dla księgowych dostarczają podstawowej i niezbędnej wiedzy do pracy w tym zawodzie.

Cedoz – szkolenia i kursy księgowości

Ciągłe zmiany przepisów prawa wymuszają niejako na księgowych na bieżąco aktualizowanie posiadanej wiedzy. W tym celu najlepiej jest odbywać cyklicznie szkolenia dla księgowych prowadzone przez profesjonalistów. Bogatą ofertę szkoleń i kursów dla księgowych posiada niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego Cedoz - Akademia Prawa Pracy i Rachunkowości.

Opracowany przez nich cykl szkoleń doskonalących obejmuje kursy finansowo-księgowe (podczas których przybliżany zostanie skomplikowany system prawno-podatkowy, a także złożoność zagadnień rachunkowych), kursy kadrowo-płacowe (poza wiedzą z zakresu prawno-podatkowego, omówione zostaną również skomplikowane zagadnienia ubezpieczeniowe) oraz szkolenia krótkie i doskonalące (na których uzupełniona zostanie wiedza o aktualne przepisy, procedury oraz interpretacje organów administracji państwowej).

Szkolenia i kursy oferowane przez Cedoz pozwalają uzupełnić i poszerzyć wiedzę o zagadnienia natury prawo-podatkowej oraz rachunkowości. Prowadzone są przez praktyków biznesu i wybitnych profesjonalistów z dziedziny finansów, rachunkowości, podatków, a także obsługi programów komputerowych i aplikacji MS Office, dlatego odznaczają się najwyższą jakością na rynku.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone