Zamknij
REKLAMA

Ile powinien kosztować dobry smartfon?

11:36, 03.02.2019 | Materiał partnera

Nie jest prawdą, że na smartfon trzeba wydać kilka tysięcy, by dobrze działał. Z drugiej strony na rynku pojawia się coraz więcej tanich telefonów nawet za kilkadziesiąt złotych, które zawodzą. Szukając dobrego rozwiązania warto szukać wśród tańszych smartfonów Samsunga czy innych popularnych marek.

Smartfon za kilkadziesiąt złotych – wydawałoby się, że to niemożliwe. Jednak nie tylko w sieci, ale nawet w marketach z elektroniką da się już znaleźć takie aparaty anonimowych czy niszowych marek. Warto jednak powstrzymać się przed ich zakupem. Takie modele nadają się raczej jako sprzęt awaryjny na czas zagubienia czy naprawy zwykłego smartfona. Poza tym jednak nie spełniają większości funkcji, jakich można oczekiwać po takim urządzeniu. Aparat fotograficzny jest zazwyczaj tak kiepski, że trudno zrobić wyraźne zdjęcie. Zainstalowany Android będzie przestarzały, lub co gorsza producent umieści w telefonie własny system, na który trudno znaleźć aplikacje. W najgorszym przypadku może się okazać, że nie da się korzystać na takim urządzeniu z Facebooka czy popularnych aplikacji do dzwonienia i wysyłania wiadomości.

Tani smartfon Samsung – to się opłaca?

Przewagę nad takimi urządzeniami mają telefony marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Często rozwiązania, które były zastosowane kilka lat wcześniej w rewolucyjnych droższych telefonach danej marki, trafiają później do taniego smartfona Samsung czy Sony. Taka firma może też zastosować lepszy system operacyjny czy aparat, bo koszt jego zakupu dzieli pomiędzy setki tysięcy różnych urządzeń. Duże firmy mają też własne sposoby zabezpieczania czy dzielenia danych pomiędzy różnymi urządzeniami danej marki, dzięki czemu tani smartfon Samsung jak np. Samsung Galaxy J3 jest chroniony tak samo, jak droższe urządzenie tej firmy. Zastosowany w nim Android Nougat jest jedną z nowszych dostępnych wersji, więc użytkownik może być pewien, że jego aplikacje będą działały. Tani smartfon Samsung Galaxy J3 obsługuje też dwie karty SIM, więc może służyć zarówno jako prywatny, jak i służbowy telefon w tym samym czasie.

Co z droższymi telefonami?

Nie oznacza to, że droższych modeli nie warto kupować. Mają one zwykle najbardziej zaawansowane urządzenia optyczne, więc robią doskonałe zdjęcia i filmy. Poza tym taki telefon ma też znaczenie dla prestiżu, co w niektórych zawodach jest ważne. Prawnik czy makler, który korzysta z przestarzałego urządzenia, pokazuje że najwyższa jakość sprzętów wykorzystywanych do pracy nie jest dla niego ważna, a to może być minusem w oczach części klientów.

Są jednak również sytuacje, w których zdecydowanie lepiej sprawdzi się tańszy model Samsunga czy Huawei zamiast tego za kilka tysięcy złotych. Po pierwsze po prostsze modele, jak Samsung Galaxy J3, powinny sięgać osoby, które nie są jeszcze przekonane do danej marki i chciałyby ją najpierw przetestować. Poza tym takie rozwiązania są dobre dla nastolatków czy dzieci, bo powierzony im drogi model mógłby szybko ulec uszkodzeniu lub zostać zgubiony.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone