Zamknij
REKLAMA

Najlepsze serwery, na których możesz założyć swojego bloga

10:31, 02.01.2019 | Materiał partnera

Blogowanie zaczęło cieszyć się ogromną popularnością już kilkanaście lat temu. Dziś wiele osób wciąż chętnie prowadzi blogi, na których dzieli się z internautami swoimi pasjami, zaś chętnych do założenia własnej strony stale nie brakuje. Zanim jednak zajmą się pisaniem, zadają sobie podstawowe pytanie: z jakiej platformy blogowej najlepiej korzystać?

Gdzie założyć darmowego bloga?

W sieci nie brakuje platform, na których można założyć własnego bloga. Na początek, zanim zdecydujemy, w którym kierunku nasza twórczość powinna podążać, dobrym pomysłem jest założenie darmowego bloga, co umożliwia kilka cieszących się popularnością stron, w tym blogger.com, wordpress.com oraz blox.pl. Dawniej stawiający pierwsze kroki blogerzy mieli do dyspozycji też platformy blog.pl, bloog.pl oraz jogger.pl, ale strony te zostały zamknięte.

Serwisy te udostępniają użytkownikom zwykle kilkanaście lub kilkadziesiąt szablonów, które pozwalają na dostosowanie wyglądu bloga do własnych potrzeb i preferencji. Zarządzanie blogiem i dodawanie na niego treści odbywa się za pośrednictwem specjalnego panelu, z obsługą którego nawet osoby początkujące nie powinny mieć problemu.

Założenie darmowego bloga bez wątpienia ma bardzo wiele zalet, a podstawową z nich jest oczywiście brak opłat związanych z jego prowadzeniem. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą tworzyć proste, niekomercyjne treści i nie zamierzają czerpać z tej działalności zysków.

Warto mieć jednak na uwadze, że decydując się na ten wariant, adres naszego bloga w większości przypadków będzie zawierał także nazwę platformy. Nierzadko również na tego typu blogach wyświetlają się reklamy – w końcu właściciele platformy muszą sobie jakoś zrekompensować brak opłat z naszej strony.

Gdzie przechowywać treści?

Jeśli nasza blogowa działalność nabrała rozpędu, warto znaleźć odpowiednie miejsce na przechowywanie wszystkich tekstów, zdjęć czy filmów. By dodatkowo mieć dostęp do wszystkich danych niezależnie od miejsca aktualnego pobytu, ciekawą propozycją jest dysk sieciowy, który określa się też mianem serwera NAS. Więcej na temat dysków sieciowych, ich możliwości oraz różnic pomiędzy nimi a dyskami zewnętrznymi możesz przeczytać w tym artykule: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-dysk-sieciowy-nas-co-to-jest-i-czym-rozni-sie-od-dysku-zewnetrznego.bhtml.

A może blog płatny?

Jeśli nasz blog ma stać się źródłem dochodu, możemy pomyśleć o założeniu bloga na własnej domenie i serwerze, przy czym pamiętajmy, że wiąże się to z koniecznością zakupu zarówno jednego, jak i drugiego. Płatnego bloga możemy założyć także korzystając z technologii WordPress, który jest obecnie najpopularniejszym systemem blogowym na świecie.

Nie bez powodu. WordPress ma szereg zalet, w tym możliwość rozbudowywania bloga pod względem funkcjonalnym i wizualnym, prostota zarządzania treścią, możliwość edycji plików szablonu z poziomu systemu CMS czy dostępność wielu gotowych szablonów do wyboru. Co więcej, WordPress jest systematycznie aktualizowany i rozwijany, co ma pomóc chronić platformę przed atakami hakerów.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone