Zamknij
REKLAMA

Jak możemy zadbać o komfort cieplny w domowych warunkach?

09:42, 22.12.2018 | Materiał partnera

Temperatura panująca w obiekcie mieszkalnym bezpośrednio przekłada się na standard życia. Dotyczy to również jakości powietrza, czyli m.in. stopnia jego zanieczyszczenia przez pył i roztocza. Dużą rolę odgrywa także jego wilgotność. Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzatora.

Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli na pierwszym miejscu stawiamy komfort i swobodę. Warto podkreślić, że za pomocą tego urządzenia możemy nie tylko schładzać wnętrze, ale również je ogrzewać. Oznacza to, że klimatyzator może być użytkowany przez cały rok. Na rynku znajdziemy wiele rozmaitych modeli, więc istotne jest to, aby dopasować sprzęt do indywidualnych potrzeb.

Klimatyzatory ścienne
Klimatyzator ścienny to zdecydowanie najpowszechniejsze rozwiązanie. Jest to urządzenie o niewielkich gabarytach, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nawet w przypadku niewielkich mieszkań. Nowoczesne klimatyzatory ścienne są zwykle energooszczędne, tak więc nie musimy obawiać się o ekstremalnie wysokie rachunki. Pobór energii znajduje się na optymalnym poziomie.
Klimatyzatory ścienne przystosowane są do warunków mieszkalnych. Ich obsługa jest bezproblemowa oraz intuicyjna. W wielu przypadkach mamy dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której możemy sterować pracą urządzenia np. poprzez smartfona. Daje nam to pełną swobodę eksploatacji. Tego typu urządzenia bazują na systemie Wi-Fi. Jeśli są one podłączone do sieci, to możemy zarządzać nimi nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. W przypadku, gdy wracamy do domu po podróży możemy w odpowiednim momencie uruchomić klimatyzator. Jest to bardzo wygodna funkcja, która zadowoli nawet najbardziej wymagających.
Na uwagę zasługuje fakt, że na rynku dostępne są klimatyzatory ścienne, które mogą zastąpić tradycyjny system grzewczy np. w domkach letniskowych. Oszczędzamy nie tylko na montażu, ale również eksploatacji.

Klimatyzatory przenośne
Klimatyzatory przenośne wybierane są przez osoby, które z różnych względów nie mogą zamontować modelu stacjonarnego. Tego typu urządzenia pozwalają swobodnie przemieszczać urządzenie pomiędzy pomieszczeniami, a wszystko uzależnione jest od naszych indywidualnych potrzeb. Zwykle są one relatywnie lekkie (około 30 kilogramów), więc ich przeniesienie nie będzie stanowić większego problemu. Praktyczne kółka zapewniają pełną mobilność sprzętu. Za pomocą klimatyzatorów przenośnych możemy chłodzić, osuszać, czy też wentylować wybrane pomieszczenie.

Klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe
Klimatyzatory przypodłogowo-przysufitowe cechują się wysoką uniwersalnością. Często są wykorzystywane w miejscach, gdzie nie ma sufitów podwieszanych. Montaż elastycznie dostosowywany jest do wnętrza, gdyż takie urządzenia mogą zostać zainstalowane zarówno przy suficie, jak i przy podłodze.
Tego typu urządzenia zwykle spotykane są w obiektach użyteczności publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby model ten zamontować w domu. Najlepiej jednak sprawdza się on w sporych wnętrzach. Klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe wyróżniają się wysoką mocą oraz wydajnością.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone