Zamknij
REKLAMA

Prosty sposób na bezpieczny podjazd i chodnik podczas zimy

12:35, 20.12.2018 | Materiał partnera

Choć w ostatnich latach mamy nieco łagodniejsze zimy, niestety nie oznacza to brak problemów z zasypanym i oblodzonym chodnikiem czy podjazdem przed domem. Każdy kto posiada własnym dom, wie ile czasu i wysiłku potrzeba niekiedy, aby móc wydostać się ze swojej posesji.

Dodatkowo zgodnie z prawem właściciele nieruchomości, których ogrodzenie posesji przylega bezpośrednio do publicznego chodnika, maja obowiązek go odśnieżać. W związku z tym dla własnej wygody i bezpieczeństwa nie tylko swojego, warto zadbać o to, by chodnik i podjazd był wolny od śniegu i lodu. A jest na to prosty i bezpieczny dla środowiska sposób.

Sól drogowa Poznań - nie tylko dla drogowców

Sól drogowa jest powszechnie stosowanym przez drogowców środkiem do walki ze skutkami zimy. Za jej pomocą dosyć tanio, łatwo i skutecznie zwalcza się śnieg oraz lód na drogach. Nie każdy jednak wie, że istnieją trzy rodzaje soli drogowej:

- chlorek sodu - najtańszy i najbardziej znany oraz powszechnie stosowany przez drogowców; niestety w nadmiarze szkodliwy dla środowiska, infrastruktury drogowej, samochodów czy obuwia;

- chlorek magnezu - droższy od chlorku sodu, skuteczny i bardziej wydajny a do tego biodegradowalny i w 100% bezpieczny dla środowiska i nie tylko; bardziej wydajny - jego działanie utrzymuje się w temperaturach do - 30 stopni Celsjusza

- chlorek wapnia - skuteczność i wydajność zbliżona do chlorku magnezu, podobnie jak jego cena.


Walka z zimą na własnej posesji za pomocą soli drogowej

Będąc szczęśliwym właścicielem własnego domu, choćby w mieście, trzeba mieć na uwadze fakt, że jeśli posesja graniczy z publicznym chodnikiem, to będzie go trzeba odśnieżać wraz z własnym podwórkiem. Aby zaoszczędzić sobie czasu oraz siły warto przemyśleć kwestię wykorzystania do odśnieżania soli drogowej.

Szacuje się, że średnie zapotrzebowanie domku jednorodzinnego na sól drogową wynosi około 25 kg na miesiąc. Biorąc pod uwagę fakt, że chlorek magnezu czy wapna jest około 20 zł droższy (za worek 25kg) niż tradycyjny chlorek sodu, to i tak koszty odśnieżania nie wydają się być kosmicznie wysokie. Ale dokładając nieco pieniędzy nie musimy obawiać się zniszczenia kostki brukowej na podjedzie czy chodniku, a także negatywnego wpływu na nasz trawnik czy rabatki. Można również do chlorku sodu, w celu zmniejszenia jego szkodliwości i podniesienia wydajności, dodawać w odpowiednich proporcjach chlorku magnezu czy wapna.


Sól drogowa - powszechnie dostępna

Każdy rodzaj soli drogowej jest powszechnie dostępny. Sól drogowa Poznań w postaci chlorku sodu (w workach 25 kg) jest dostępna na przykład w marketach budowlanych. Z kolei chlorek magnezu czy wapna bez problemu można kupić w sklepie ogrodniczym czy składzie nawozów. Każdy rodzaj soli drogowej można też kupić online. Niemniej jednak warto w sól zaopatrywać się na bieżąco, zgodnie z zapotrzebowaniem, w lokalnym sklepie. Nie trzeba wówczas dodatkowo płacić za koszt przesyłki i zamawiać większej ilości by było taniej, a potem składować i odpowiednio zabezpieczać przed wilgocią.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone