Zamknij
REKLAMA

Kupiłeś samochód i obawiasz się kradzieży? Wykup ubezpieczenie AC

08:27, 19.12.2018 | Materiał partnera

Kiedy decydujesz się na zakup wysokiej klasy samochodu, musisz wziąć pod uwagę dodatkowe zagrożenia. Najlepszym sposobem na ochronę auta jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC. Co warto o nim wiedzieć?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

Jak wskazują ubiegłoroczne statystyki Głównej Komendy Policji, w 2017 roku w Polsce skradziono około 10 000 pojazdów. I chociaż z roku na rok liczba ta wyraźnie maleje, to w przypadku popularnych modeli jak Volkswagen, Audi czy Mazda, ryzyko utraty auta wciąż jest wysokie. Dodatkowo wykrywalność tego typu przestępstw oscyluje w okolicach 20%. Zdecydowana większość kradzionych aut przepada bez wieści.

Na początku trzeba podkreślić jedno ? wykupienie ubezpieczenia OC nie gwarantuje wypłaty odszkodowania w przypadku kradzieży pojazdu. Najtańsza oferta zazwyczaj obejmuje podstawowy zakres ochrony, więc jeśli chcesz zabezpieczyć się przed utratą samochodu, rozejrzyj się za dodatkowym rozwiązaniem. W przypadku AC zakres usług obejmuje np.:

  • kradzież,
  • szkodę całkowitą lub częściową,
  • zderzenie z innym pojazdem lub przedmiotem,
  • akty wandalizmu,
  • pożar, zatopienie itp.

Jaka jest cena takiego rozwiązania?

Cena, jaką zapłacisz za ubezpieczenie samochodu, zależy przede wszystkim od wybranego zakresu ochrony. Oczywiście, jeżeli zdecydujesz się na wykupienie AC i OC u jednego ubezpieczyciela, możesz liczyć na atrakcyjniejszą propozycję cenową. Kto powinien zdecydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim właściciele popularnych marek, w przypadku których ryzyko kradzieży jest duże. A co z posiadaczami starszych aut? Oni także mogą ubezpieczyć się od utraty pojazdu. Mogą skorzystać z AC Mini, ubezpieczenia od kradzieży oraz szkody całkowitej w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dowiedz się, jakie są warunki umowy

Zanim zdecydujesz się na odpowiednią ofertę, sprawdź, na jakie warunki ubezpieczenia się zgadzasz. Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w niektórych sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Jakie są ku temu podstawy? Przede wszystkim niedbalstwo samych właścicieli aut. Postawienie otwartego samochodu na parkingu, pozostawienie kluczyków i dokumentów w pojeździe, a nawet zatajenie niektórych informacji przed ubezpieczycielem ? te sytuacje mogą sprawić, że nie otrzymasz odszkodowania. Dlatego, by uzyskać rekompensatę, przestrzegaj wszystkich zapisów zawartych w umowie. Pamiętaj, że jeśli już dojdzie do wypadku, w pierwszej kolejności poinformuj o tym policję, a następnie skontaktuj się z ubezpieczycielem w celu przekazania szczegółowych informacji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone