Zamknij

Garaże blaszane - nowoczesne, funkcjonalne i łatwe do postawienia

artykuł sponsorowany + 12:57, 18.03.2021 Aktualizacja: 12:58, 18.03.2021

Marzeniem każdego kierowcy jest garaż, w którym będzie mógł bezpiecznie przechowywać swój samochód. Niewielu może sobie jednak pozwolić na murowaną konstrukcję stanowiącą integralną część budynku mieszkalnego. Większa liczba właścicieli aut dysponuje na szczęście kawałkiem gruntu, na którym zmieszczą się coraz popularniejsze garaże blaszane Podkarpackie to region, w którym działa rozbudowana sieć dystrybucji jednego z najlepszych ich producentów, firmy Gregor. Dzięki temu blaszaki są dostępne nie tylko w stolicy województwa podkarpackiego, lecz i w takich miejscowościach, jak Nowa Dęba, Stalowa Wola czy Ustrzyki Dolne, wszędzie znajdując zadowolonych nabywców.

Garaże blaszane — na czym polega ich funkcjonalność

Wydawać by się mogło, że lekka konstrukcja nie spełni wymagań, jakie są przed nią stawiane, zwłaszcza w porównaniu do swoich murowanych odpowiedników. Może i kiedyś tak było, w czasach, gdy do produkcji garaży blaszanych nie stosowano starannie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości. Obecnie, decydując się na postawienie blaszaka, można być stuprocentowo pewnym, że bez uszczerbków zniesie każde warunki, w jakich będzie eksploatowany.

Mogą to być zmienne warunki atmosferyczne, duża wilgotność, deszcz, śnieg, czy odwrotnie, nasłonecznienie oraz niezwykle silne nagrzewanie w upalne letnie dni, Materiały, z jakich renomowany producent robi wszystkie swoje garaże blaszane przetrwają każdą pogodę, podobnie jak próby włamania i kradzieży przechowywanego w takim garażu pojazdu. Warto zaufać wieloletniemu doświadczeniu i odwiedzić jego stronę internetową https://gregor-garaze.pl.

Garaże blaszane – zawsze robione z najlepszych materiałów

Doświadczenie i znajomość branży przekłada się na projektowanie i produkcję najlepszych na rynku konstrukcji, robionych z najwyższej jakości, sprawdzonych i wielokrotnie przetestowanych materiałów. Jakość oznacza jednocześnie wytrzymałość i odporność, jaka cechuje wszystkie dostępne garaże blaszane Podkarpackie również zasługuje na takie produkty, a zadowoleni klienci z tego województwa wystawiają im pozytywne opinie.

Podstawą konstrukcji jest stalowy lub aluminiowy szkielet z profili gwarantujących oparcie się nawet najsilniejszym podmuchom wiatru i dokładnie zabezpieczonych przed korozją. Równie ważne jest poszycie, a do jego wykonania używa się wyłącznie blachy ocynkowanej, bo tylko ona zapewnia odpowiednio wysoki poziom ochrony. Zabezpiecza wnętrze garażu nie tylko przed wspomnianymi zmianami pogody, ale dzięki swoje grubości, także przed próbami przecięcia. Blacha poszycia może być wykończona na kilka sposobów, malowana proszkowo na kolor z dostępnej palety lub pokryta akrylowymi panelami, spośród których największym powodzeniem cieszą się te, przypominające wyglądem deski z różnych gatunków drewna.

Garaże blaszane – formalności związane z ich budową

Budowa, nawet na swojej prywatnej posesji, garażu murowanego, wiąże się z koniecznością żmudnego załatwiania dziesiątków związanych z tym formalności, wielu godzin chodzenia po stosownych urzędach. Potrzebne będzie przede wszystkim zezwolenie na rozpoczęcie budowy, które nie jest w większości przypadków wymagane, jeśli zdecydujemy się na postawienie jednego z modeli garaży blaszanych, dostępnych także poprzez stronę https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane-podkarpackie/.

Do rozpoczęcia budowy wystarczy tylko zgłoszenie tego faktu, co zrobimy, wypełniając odpowiednie wnioski pobrane ze strony internetowej Urzędu Miasta lub Gminy, pod który podlegamy, a te przepisy obowiązują oczywiście także w województwie podkarpackim. Sam wniosek jednak nie wystarczy, trzeba dołączyć do niego dwa ważne dokumenty:

  • plan zagospodarowania działki, na której stawiamy garaż, z zaznaczoną jego dokładną lokalizacją;
  • akt własności tego terenu albo potwierdzone przez właściciela prawo do korzystania z niego.

Warto również pamiętać, że na podstawie samego zgłoszenia faktu budowy można stawiać tylko garaże blaszane o łącznej powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 35 m2, wykorzystywane zgodnie z głównym przeznaczeniem, czyli do przechowywania auta lub innego pojazdu mechanicznego. Jeśli zaś chcemy w nim prowadzić działalność gospodarczą, do czego także się doskonale nadaje, konieczne już będzie uzyskanie odrębnego zezwolenia na budowę. Urząd, w którym złożymy wniosek, ma na odpowiedź aż 30 dni i w tym czasie może wnieść swoje zastrzeżenia, czy zażądać uzupełnienia dokumentów. Jeśli tego nie zrobi, to zostaniemy powiadomieni o możliwości rozpoczęcia prac, na których zakończenie będziemy mieli kolejne 2 lata.

Garaże blaszane – bardzo prosta budowa

Skoro wszystkie formalności zostały spełnione, czas przystąpić do postawienia garażu na przygotowanym do tego kawałku wolnej przestrzeni. Celowo użyliśmy słowa przygotowanym, nie można ich bowiem stawiać bez wcześniejszego oczyszczenia, wyrównania, utwardzenia i wypoziomowania gruntu. Zaniedbanie tych czynności skutkuje mniejszą stabilnością konstrukcji, bardziej podatną na działanie wiatru. Warto ją także odizolować od powierzchni ziemi, co daje dodatkową ochronę przed wilgocią i wystarczy tylko wyłożyć podłogę przyszłego garażu betonowymi płytami lub kostką brukową.

Budując garaże blaszane, niezależnie od ich wielkości, musimy także pamiętać o właściwej ich lokalizacji na posesji, zachowaniu odpowiednich odległości od granic działki, wynoszących odpowiednio:

  • 4 m, kiedy garaż jest skierowany do niej ścianą, na której zamontowano drzwi i okna;
  • 3 m, jeśli okna lub drzwi nie są montowane na tej ścianie.

Sama budowa nie powinna nastręczyć zbyt wielu problemów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że produkowane obecnie garaże to gotowe konstrukcje przeznaczone do samodzielnego montażu, co nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy, ani zastosowania skomplikowanych narzędzi. Wszystko sprowadza się do połączenia ze sobą części zestawu w odpowiedniej kolejności, począwszy od elementów szkieletu, aż po poszycie ścian i dachu oraz wzmacniane drzwi blaszaka. Trzymając się kolejności opisanej w instrukcji, budowę można ukończyć nawet w jeden, góra dwa dni i już bezpiecznie parkować swoje auto. Osoby niemające zdolności do majsterkowania, mogą zawsze skorzystać z usługi montażu oferowanej przez producenta, pomocy wykwalifikowanych fachowców.

Garaże blaszane – jak zwiększyć komfort ich użytkowania

Dostępne modele garaży są sprzedawane ze wszystkim, co będzie potrzebne do ich szybkiego montażu oraz bezproblemowego użytkowania. Dla wielu klientów to jednak za mało i chcą zwiększyć funkcjonalność oraz komfort korzystania z zakupionego blaszaka. Producent zawsze wychodzi naprzeciw ich potrzebom i dlatego wprowadził do oferty atrakcyjne wyposażenie dodatkowe:

  • praktycznie dowolną kolorystykę ścian garażu, jego wspomniane malowanie lub pokrycie odpornymi na uszkodzenia panelami z tworzywa sztucznego, dzięki czemu można go dopasować do innych elementów wyposażenia działki, czy samego domu;
  • wybór bryły garażu, nie tylko prostopadłościennego pudełka. Może on przypominać niewielki domek o skośnym, jedno lub dwu spadzistym dachu, stanie się więc atrakcyjnym elementem małej architektury, prawdziwą ozdobą posesji;
  • ocieplenie ścian oraz dachu i elektryczne ogrzewanie, które każdy kierowca doceni w miesiącach zimowych;
  • wentylacja, przydatna z kolei w lecie, kiedy słońce potrafi nagrzać blaszane ściany do bardzo wysokiej temperatury;
  • dodatkowe wzmocnienia antywłamaniowe drzwi, rygle chroniące zawiasy przez wyłamaniem i mocne, atestowane zamki, a nawet system alarmowy.

Garaże blaszane – inne praktyczne zastosowanie

Praktycznie każdy blaszak z oferty firmy Gregor, zwłaszcza przy odpowiednim doposażeniu, doskonale nadaje się nie tylko do przechowywania w nim pojazdu mechanicznego. Tego typu konstrukcje są również doceniane przez właścicieli firm z branży budowlanej, którzy wykorzystują je jako podręczne magazyny, czy pomieszczenia socjalne dla swoich pracowników. Sprzyja temu możliwość ich szybkiego i łatwego rozebrania, przewiezienia i ponownego zmontowania na nowym placu budowy.

Jak już wspomnieliśmy, garaże blaszane nadają się także do prowadzenia w nich działalności gospodarczej, spełniając się w roli niewielkiego sklepu np. spożywczego albo osiedlowego punktu usługowego. Aby jednak stało się to możliwe, należy je wcześniej ocieplić, zamontować okna, ogrzewanie i uzyskać zezwolenie na budowę. Podobnie wyposażone sprawdzą się też na działce lub w ogrodzie, z powodzeniem zastępując altanę.

Garaże blaszane – z dowozem w dowolnie wybranym terminie

O ile budowa garażu jest stosunkowo prosta, to jego przewiezienie we własnym zakresie może już być kłopotliwe. Dłuższe elementy szkieletu na pewno nie zmieszczą się do samochodu osobowego, a nie każdy właściciel auta dysponuje odpowiednio długą przyczepką czy pojazdem ciężarowym. Dlatego właśnie firma Gregor oferuje swoim klientom także usługę dowozu wybranego modelu blaszaka prosto na posesję, w ustalonym wcześniej terminie. Wystarczy tylko zadzwonić pod numer telefonu podany na stronie https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane/ i ustalić wszystkie szczegóły w rozmowie z doradcą.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%