Zamknij
REKLAMA

"Bezpieczny Maluch" w mieleckim szpitalu

12:11, 03.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Kampania „Bezpieczny Maluch” to ogólnopolska akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci, która szerzy wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju. Szpital Specjalistyczny w Mielcu otworzył się na tę inicjatywę, zapewniając wszystkim chętnym uczestnikom  dostęp do wiedzy, która może mieć wagę zdrowia i życia dziecka.

Beata Bieniek, pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, nie kryje, że nie potrafiła oszacować zainteresowania taką akcją, ale rekomendowała jej współorganizację w mieleckim szpitalu. 

– Rodzice odbierając noworodka ze szpitala często przyznają, że czują się niepewni, a nawet zagubieni. Martwią się, czy podołają zapewnieniu maluszkowi bezpieczeństwa. Pytają o pierwszą pomoc, dobór fotelika, dietę mamy karmiącej, zasypianie dziecka, pielęgnację, itd. Oczywiście na wiele tych pytań staramy się odpowiadać, ale niemało nasuwa się rodzicom już poza szpitalem – zauważyła Beata Bieniek. – W ramach tej akcji odbywają się wykłady z pierwszej pomocy prowadzone przez  ratownika medycznego, ale i autorskie warsztaty “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. Jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować oraz jak zapiąć dziecko – to tematy, które rodziców interesują, ale takie informacje nie są powszechnie dostępne w formie warsztatów. Udało się również poruszyć temat odpowiedniej bielizny dla przyszłych mam, pielęgnacji skóry kobiety i dziecka, zalet karmienia piersią i wiele innych- dodaje pielęgniarka oddziałowa.

Intuicja nie zawiodła, bo sala była pełna. Na spotkanie przyszło ponad 50 osób. Nie zabrakło pytań i dyskusji. Jak mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, to tylko potwierdza, że szpital musi dziś odgrywać w społeczności rolę jeszcze szerszą niż zasadnicza, czyli diagnozowanie, leczenie i bezpośrednie ratowanie życia. 

- Takie są oczekiwania mieszkańców, którzy dziś mają świadomość, że profilaktyka i wiedza bywają tak samo ważne w procesie dbania o zdrowie i bezpieczeństwo, co leki, a potem zabiegi. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ i nie wszystkiemu udaje się zapobiec, ale nie brakuje sytuacji, gdy odpowiedzialność lub szybka reakcja w sytuacji krytycznej decydują o ludzkim życiu i zdrowiu. Doceniam więc wagę takich akcji – nie kryje dyrektor.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

abcabc

3 0

Brawo! Super pomysł. Lepiej zapobiegać niż... 09:09, 04.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InoaInoa

2 0

Extra że takie rzeczy się dzieją w naszych placówkach w Mielcu! to jest właśnie nowoczesność. A nie wpychanie ludziom w reklamach ton leków i suplementów. wiedza i świadomość to jest 21 wiek a nie tabletka na wszystko po wizycie w McDonaldzie, koło Wiednia przed telewizorem prawie bez ruchu i trzech colach dziennie! Uczmy się dbania o siebie i dzieci. 06:03, 06.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone