Zamknij
REKLAMA

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie dla sześciu par

11:19, 12.04.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Podczas uroczystości zorganizowanej w czwartek 11 kwietnia przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego, Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski wręczył sześciu parom małżeńskim nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Historia przyznawania tych medali sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku. Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.

Podczas czwartkowej uroczystości najdłuższym stażem małżeńskim mogli się pochwalić państwo Teresa i Teodor Busiowie, którzy związek małżeński zawarli w mieleckim Urzędzie Stanu Cywilnego w dniu 22 września 1951 roku. Oprócz nich gratulacje i najlepsze życzenia z kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami otrzymali państwo Eugenia i Zbigniew Biesiowie, Krystyna i Karol Kardysiowie, Krystyna i Zenon Szwajowie, Maria i Stanisław Skibowie oraz Stanisława i Andrzej Baranowie.

Małżeństwa z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane udziałem w podobnej uroczystości, można zgłaszać do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MielczankaMielczanka

5 1

Brawo! Gratuluje takiego stażu małżeństwa!!! To duma dla rodziny! 20:32, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FRAJERZYFRAJERZY

1 1

Dziś facet nie ma praw - dlatego się nie żeni - chyba że jest frajerem lub nie ma jeszcze świadomości że będzie tylko bankomatem i wycieruchem
03:43, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone