Zamknij
REKLAMA

Kronospan chce spotykać się z mielczanami! Wynajął salę w miejskiej szkole

13:25, 19.03.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Dwa spotkania w obiekcie Szkoły Podstawowe numer 7 i trzecie w Hotelu Polskim zaplanował mielecki zakład Kronospan. Chce mieszkańcom miasta opowiadać o swoim funkcjonowaniu.

Komunikat firmy Kronospan:

W mediach społecznościowych pojawia się wiele nieprawdziwych informacji o działalności zakładu Kronospan Mielec. Osoby, które zajmują się odczytywaniem emisji ze zdjęć zakładu lub interpretowaniem dokumentów, do których analizy nie mają wystarczającej merytorycznej wiedzy, celowo przedstawiają wpływ  produkcji Kronospan na środowisko w fałszywy sposób.

Działając zgodnie z przepisami,  Kronospan Mielec dostosował zakład do restrykcyjnych wymogów Pozwolenia Zintegrowanego i do unijnych przepisów BAT. Zainstalował i uruchomił najnowocześniejszy system ochrony powietrza UTWS. W zakładzie działa monitoring stały. Zainstalowano także system pomiaru ciągłego.

W inwestycje minimalizujące wpływ produkcji płyt na środowisko Kronospan Mielec zainwestował ponad 488 mln zł. To prawdopodobnie, największa kwota jaką zakład w Mielcu, zainwestował w tego typu proekologiczne rozwiązania.

Wielokrotnie deklarowaliśmy chęć udziału w pracach Zespołu ds. czystego powietrza, kierowaliśmy do wszystkich osób zainteresowanych merytoryczną dyskusją, zaproszenia do zakładu po to, żeby zrozumieli jego działanie. Poznali fakty, a nie kierowali się opiniami grupy anonimowych osób. Nie można rozmawiać o Kronospan Mielec, nie znając zakładu i zasad jego funkcjonowania.

Grupa osób nazywająca siebie „stroną społeczną” nie chce dostrzec zmian, jakie zaszły w Kronospan Mielec. Wolą posługiwać się manipulacją i zastraszaniem.

Apelujemy do mielczan - nie pozwólcie, żeby inni mówili Wam co macie myśleć. Poznajcie fakty i wyciągnijcie z nich własne wnioski. Nie dajcie sobą manipulować!

Zapraszamy Państwa na spotkania z przedstawicielami firmy Kronospan Mielec, na których dowiecie się jak działa zakład. Jak firma wywiązuje się z realizacji Pozwolenia Zintegrowanego i przepisów unijnych. Spotkania będą także okazją do zadania pytań przedstawicielom Kronospan Mielec. Tylko działając razem, osiągniemy cel – Mielec, miasto dialogu społecznego, w którym rozwiązania tworzone są wspólnie.

Spotkania odbędą się:

19 marca 2019 roku o godz. 16.30 - w auli  budynku „A” Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Skłodowskiej 4 w Mielcu.

26 marca o godz. 16.30 - w Hotelu Polskim w Mielcu.

5 kwietnia o godz. 16.30 - w auli  budynku „A” Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Skłodowskiej 4 w Mielcu.

 

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

głupi jasgłupi jas

7 2

Truja codzennie i jeszcze na spotkaniach będą truć.. 21:59, 19.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

0 0

A gdzie masz dowodny na to, że trują codziennie? 14:16, 25.03.2019


inteligentny..inteligentny..

5 2

wynocha z Mielca i to już .... 08:38, 20.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MadMad

0 2

Jak Ci przeszkadza to sobie kup mieszkanie na mazurach i spadaj tam wieśniaku 22:36, 20.03.2019


a moze a moze

1 0

A może to jednak kronospan powinien kupić sobie działkę na mazurach i tam truć? No tak tam nie można bo ekologia... 18:57, 22.03.2019


MadMad

2 0

Pan Jarosław radny jak grał w piłkę ręczną to mu główny sponsor płacił ( BRW ) i wtedy miał gdzieś powietrze w Mielcu. Ten zakład produkuje meble z ekologicznej słomy a nie z płyty wiórowej. 20:13, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekaweciekawe

0 0

Przez lata było utrzymywane społeczeństwo w przeświadczeniu ze z kominów wylatuje para wodna. Po latach okazuje się wielkim kłamstwem, ciekaw co wyjdzie jeszcze za kilka lat. 19:00, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone