Zamknij
REKLAMA

Mielecka policja zorganizowała spotkanie z młodzieżą

10:55, 01.02.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyła się debata ewaluacyjna pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców". Debata była kontynuacją ubiegłorocznych konferencji dla młodzieży pod nazwą "Wjedź w dorosłość z rozsądkiem".

Na debatę zorganizowaną przy współpracy z dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Martą Mysoną, komendant powiatowy policji w Mielcu zaprosił wielu ważnych gości. W spotkaniu udział wzięli eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie - dyrektor Janusza Stachowicza oraz egzaminator Piotra Bialica. Z ramienia Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu swój wykład przedstawił ratownik medyczny Jakub Betlej.

Interesujący wykład dla młodzieży przedstawił także terapeuta Wenancjusz Matysek z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu. W spotkaniu wzięli udział również Bogusław Kołac - instruktor terapii uzależnień, członek Zarządu Fundacji Instytutu Profilaktyki, Innowacji i Rozwoju, a także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mielcu Włodzimierz Zgórniakiewicz oraz nauczyciele i uczniowie.

Na wstępie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda zachęcił młodzież do czynnego udziału w debacie, której najistotniejszym celem było poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszaniem przepisów drogowych przez młodych kierowców. Głównym celem dyskusji było kształtowanie postaw wśród młodzieży, której zachowanie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Piotr Bialic omówił kwestie przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz przedstawił zasady egzaminowania. Jakub Betlej zaprezentował praktyczne aspekty postępowania przedmedycznego w wypadkach drogowych. Wenancjusz Matysek w swoim wykładzie przekonywał młodzież o negatywnym wpływie alkoholu i innych używek na organizm młodego człowieka.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone