Zamknij
REKLAMA

Małżeńskie jubileusze w Pałacyku Oborskich

15:43, 18.01.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Podczas zorganizowanych przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego uroczystości, które miały miejsce w Pałacyku Oborskich w czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) jedenaście par małżeńskich otrzymało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Gratulacje dostojnym jubilatom wraz z medalami i stosownymi legitymacjami nadesłanymi  przez Kancelarię Prezydenta RP oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mielcu Robert Grygiel.  

W czwartek 17 stycznia medale Prezydenta RP odebrali Krystyna i Marian Dorociakowie, Teresa i Sylwester Soboniowie, Anna i Józef Brożynowie, Emilia i Stanisław Wiktorowie oraz Władysława i Józef Szylerowie

Z kolei w piątek 18 stycznia uhonorowano sześć par. Byli to: Maria i Władysław Żmudowie, Kazimiera i Stanisław Wójtowiczowie, Halina i Stanisław Wójcikowie, Władysława i Mieczysław Rosak-Matuszewscy, Helena i Stanisław Kołodziejowie oraz Maria i Marian Ciemięgowie. 

Historia przyznawania „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie” sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku.  Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin. 

Rodziny małżeństw z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane udziałem w podobnej uroczystości, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Grzesiek69Grzesiek69

6 0

Wielkie gratulacje Mamo i Tato 22:09, 18.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone