Zamknij
REKLAMA

Licealiści remontują Kopernika

10:33, 27.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Szkoła Liderów II LO, powstała z inicjatywy Fundacji Klub Młodych Liderów, uczniowie zaangażowani w projekt postawili sobie za cel wyremontowanie świetlicy szkolnej, z pomocą funduszy zdobytych dzięki sponsorom postarają się poprawić wygląd wnętrza oraz komfort świetlicy. Całe przedsięwzięcie potrwa około trzech miesięcy, a jego ukoronowaniem będzie finałowa gala podsumowująca cały projekt.

Dzięki Fundacji Klub Młodych Liderów znanej z wydarzeń tj. Youthest. Mielec Cup czy Pool Party uczniowie II LO mogą brać udział w tym projekcie. Celem Szkoły Liderów jest nauczenie młodzieży rzeczy, których nigdy nie nauczyliby się w szkole oraz zdobycie umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.

Cały zespół tworzy 15 pełnych energii i pomysłów licealistów, nad którymi czuwa trójka mentorów. W ciągu trzech dni młodzież wzięła udział w wielu godzinnych szkoleniach z kreatywności, badania potrzeb, organizacji projektu i jego promocji. Po wielu przeprowadzonych dyskusjach między sobą i zrobionych ankietach wśród rówieśników zdecydowali, że projektem jaki będą realizować będzie remont świetlicy szkolnej.

- Naszym celem jest stworzenie dla nas i reszty uczniów miejsca, w którym będziemy mogli spędzić miło czas, odrobić lekcje a przy okazji poprawić komfort i wystój wnętrza, które mogło by się stać rozpoznawalne oraz cechowało by naszą szkołę. Ponadto jesteśmy dumni, że dzięki takiemu projektowi możemy pozostawić coś na dłużej w naszej szkole dla przyszłych uczniów - mówi uczestniczka projektu.

Obecnie uczniowie skupiają się na pozyskiwaniu sponsorów oraz zdobywają wszelkie potrzebne informacje do przeprowadzenia remontu. Wielkie otwarcie nowej świetlicy odbędzie się 18 grudnia.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone