Zamknij
REKLAMA

Patriotycznie w Złotnikach

10:51, 15.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W Społecznej Szkole Podstawowej w Złotnikach uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się 8 listopada 2018 roku w dostojnej atmosferze. 

Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście licznie spotkali się na wieczornicy patriotycznej poświęconej Ojczyźnie i bohaterom, którzy oddali za nią życie. Można było  odczuć odświętną, patriotyczną atmosferę. Wszyscy dumnie przypinali symboliczne biało-czerwone kotyliony. Głowy dziewczynek zdobiły piękne wianki w barwach narodowych.  

Uroczysta wieczornica rozpoczęła się w pięknie udekorowanej sali. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzycznym w którym wierszami, pieśniami i narracją przypomnieli chwile, gdy nasz naród zdawał egzamin ze swojego patriotyzmu. Były to odniesienia do czasów zaborów, postaci Józefa Piłsudskiego, 123 lat niewoli, radości z odzyskania niepodległości. Występ uświetniony został śpiewem pieśni patriotycznych do którego ochoczo przyłączyli się zgromadzeni goście. Wszyscy w skupieniu i zadumie wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. 

W tym dniu odbyło się również nadanie imion około stuletnim dębom, rosnącym przed budynkiem szkoły. Inicjatorami tej akcji był Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego w Złotnikach. Na cześć 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, drzewa otrzymały imiona Dąb Wolności i Dąb Niepodległości. Wszyscy zgromadzeni zapamiętają ten dzień jako piękną lekcję patriotyzmu. 

9 listopada 2018 roku o godz. 11.11 społeczność szkolna włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. Na zakończenie zostały wręczone nagrody w szkolnych konkursach: plastycznym i pieśni patriotycznych.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone