Zamknij
REKLAMA

Dotacja na doposażenie pracowni szkół w Trześni i Rydzowie

10:49, 22.10.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W sumie 150 000 złotych trafi do Zespołu Szkół w Trześni oraz Szkoły Podstawowej w Rydzowie. Pieniądze pozyskane ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej przeznaczone zostaną na pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

- Każdy z nas pamięta doświadczenia jakie widział na lekcji chemii, fizyki i biologii. Taka forma edukacji na dłużej zostaje w pamięci i jest dużo ciekawsza niż „sucha” wiedza teoretyczna. Dlatego bardzo się cieszę, że nasze szkoły korzystają z możliwości pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych. Oświata i wychowanie pochłania największą część naszego budżetu, dlatego nie zawsze wystarcza środków finansowych na zakup dodatkowych pomocy dydaktycznych. Dziękuję więc dyrektorom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, za pracę jaką wkładają w podnoszenie gminnego poziomu nauczania – przekazuje Józef Piątek wójt gminy Mielec.

Według założeń po środki sięgnąć mogło tylko 1/4 szkół, dla których organem prowadzącym są gminy. Dlatego cieszy fakt, że oba złożone wnioski rozpatrzone zostały pozytywnie. W ramach zakupów planowane jest doposażenie sal w między innymi tablice multimedialne, sprzęt doświadczalny, mikroskopy, stacje pogodowe, szkielety, plansze, programy multimedialne, mapy oraz globusy. 

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone