Zamknij
REKLAMA

Kompleks rekreacyjny w Dąbiu otwarty

12:12, 29.11.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

21 listopada w Dąbiu (gm. Radomyśl Wielki) oficjalnie oddane zostało do użytku boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. 

Wybudowane zostało obok remizy, boiska piłkarskiego i siłowni zewnętrznej powstałej w ramach rządowego programu OSA. Ma wymiary 32 na 21 metrów. Jest ogrodzone 6-metrowymi piłkochwytami. Będzie można na nim zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, streetball, tenis ziemny i kometkę. 

- Sporo czekaliśmy na ten obiekt, ale w końcu marzenie stało się faktem. Dziękujemy władzom gminy, burmistrzowi za tę inwestycję – mówił sołtys Krzysztof Mazur.

Koszt tego przedsięwzięcia zrealizowanego przez gminę wyniósł 347,9 tys. zł.

- Życzę mieszkańcom Dąbia, żeby ten obiekt żył. To boisko jest dla wszystkich, dzieci, młodzieży dorosłych. Obok jest siłownia do korzystania z której także zachęcam – powiedział podczas otwarcia burmistrz Józef Rybiński. 
Przy okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego uczniowie SP Dąbie zaprezentowali program patriotyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Dodatkowo uczniowie w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych.

Jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną to w sumie w gminie Radomyśl Wielki jest już 12 siłowni zewnętrznych, 13 boisk wielofunkcyjnych z różnego rodzaju sztuczną nawierzchnią, 16 placów zabaw i 15 boisk piłkarskich.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone