Zamknij
REKLAMA

Dyktando niepodległościowe w Dąbrówce Wisłockiej

13:26, 23.11.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Wpisując się w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości 15 listopada w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VIII szkół gminy Radomyśl Wielki. 

Był to drugi etap, który poprzedziły eliminacje w poszczególnych szkołach, z których wyłoniono 21 najlepszych uczniów do konkursu międzyszkolnego zorganizowanego przez Alinę Szot, nauczycielkę w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej.

Komisja w składzie: Jolanta Palion, Beata Wrzesień, Agnieszka Skrzyniarz, Renata Mika, Katarzyna Dubiel, Beata Pleban, Jolanta Laska i Alina Szot, oceniła niepodległościowe dyktando w formie tekstu z luką, które sprawdzało umiejętności ortograficzne uczniów. Najlepiej poradziła sobie Maja Falarz z Dąbrówki Wisłockiej. Druga była Wiktoria Siembab (Dulcza Mała), a trzecia Karolina Żytniak (Żarówka). 

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Błach (Zdziarzec), Justyna Krzystyniak (Dąbrówka Wisłocka), Wiktoria Kuśnierz (Partynia), Michał Sadowski (Janowiec), Filip Skrzyniarz (Dulcza Wielka), Anita Szocik (Radomyśl Wielki) i Wiktoria Wyzga (Podborze).

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora GZEAS Andrzeja Przybyszewskiego. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów pamiątkowy dyplom i flagę Polski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone