Zamknij
REKLAMA

Radomyśl Wielki w gronie najlepszych na Podkarpaciu

09:48, 22.10.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Radomyśl Wielki znalazła się w czołówce XIV Rankingu Samorządów dotyczącego gmin miejskich i miejsko-wiejskich Podkarpacia, który opracowany został przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Radomyśl Wielki sklasyfikowany został na piątym miejscu w województwie podkarpackim i 55. w kraju w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 857 sklasyfikowanych. Zwycięzcą w tej kategorii została ponownie podrzeszowska Boguchwała.

- Jest to dla nas miłe wyróżnienie na koniec kadencji, świadczy też o dobrym zarządzaniu gminą. Jednocześnie pokazuje to, że działania przez nas podejmowane przynoszą pozytywne skutki i są dobrze oceniane przez ekspertów – skomentował burmistrz Józef Rybiński.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.  Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał  rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.

Źródłem danych wykorzystanych w zestawieniu są ogólnie dostępne publiczne bazy GUS i Ministerstwa Finansów, a także odpowiedzi udzielone przez samorządy na pytanie ankietowe. Kryteria oceny to zestaw około 50 wskaźników i szczegółowych pytań, dotyczących działań samorządów w kluczowych obszarach.

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SEO services in PugeSEO services in Puge

0 0

Some truly interesting points you have written.Aided me a
lot, just what I was searching for :D. https://www.youtube.com/playlist?list=PLGjFw_mGfqEGBSZ470KuIi5Tz03NpXqR0 12:00, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone