Zamknij
REKLAMA

Tuszów Narodowy z grantem na rozwój kompetencji cyfrowych

15:58, 11.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Tuszów Narodowy podpisała umowę na realizację grantu w ramach projektu "E-misja - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego" w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania to 89 600 złotych.

W ramach realizowanego mikroprojektu przewiduje się przeszkolenie mieszkańców gminy w wieku 25-74 lat, w celu podniesienia kompetencji w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Mieszkańcy mogą uczestniczyć w wybranym module szkoleniowym: tj. „Rodzic w sieci", „Moje finanse i transakcje w sieci", „Rolnik w sieci", „Działam w sieciach społecznościowych", „Mój biznes w sieci", „Tworzę własna stronę internetową (blog)", „Kultura w sieci".

Szkolenia będą odbywać się w komfortowych 10 osobowych grupach, w budynku Szkoły Podstawowej Borkach Nizińskich, Szkole Podstawowej w Czajkowej oraz Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym. Zaplanowano 16 grup szkoleniowych - dla każdej grupy przewidziano 16 godzin zajęć. W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt, niezbędny do realizacji szkoleń, który po zakończeniu realizacji projektu zostanie przekazany szkole.

Szkolenia są adresowane do wszystkich zainteresowanych nabyciem umiejętności bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów i rodziców. Szkolenia pozwolą na zapoznanie się m.in. z metodami nadzorowania aktywności dziecka w internecie, podstawowymi e-usługami (np. złożenie wniosku Rodzina 500+, założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego, korzystania z bibliotek i archiwów cyfrowych itp.), obsłudze kont internetowych, sposobie wypełniania wniosków przez internet itp.

Planowany termin rozpoczęcia rekrutacji: 1 sierpień 2019 r.

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HeheHehe

1 0

No gdzie jak gdzie ale akurat w gminie Tuszów trochę oswiecenia się ludziom przyda. Przynajmniej niektórym połączenie z wielkim światem może rozjaśnić parę kwestii w tej głębokiej ciemności, żeby nie powiedzieć inaczej... 10:22, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tbgtbg

0 0

Na wszelki wypadek radzę, aby ludu za bardzo "nie oświecać" - a nuż za bardzo mu się "otworzą oczy" na nowe światopoglądy...i nici z kolejnej kadencji.
Na początek wystarczy kilka stron,np. strona przewodniej siły narodu - PIS, potem R MaRyja, i TVTrwam. No i oczywiście strona TVP Info.

21:07, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone