Zamknij
REKLAMA

Pierwszy festyn parafialny w Piechotach

13:04, 28.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W Piechotach na obiektach przy boisku sportowym odbył się pierwszy parafialny piknik rodzinny połączony z festynem sportowo-rekreacyjnym. 

Dzięki sponsorom i zaangażowaniu wielu osób podczas pikniku zapewniono cały szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i ich rodzin: na boisku sportowym rozegrano turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, statuetki, dyplomy i nagrody. Zwycięska drużyna z Piechot otrzymała okazały pamiątkowy puchar. 

Po zakończonym turnieju piłkarskim druhowie z OSP Piechoty i OSP Padew Narodowa obok boiska sportowego prezentowali swoje samochody ratowniczo-gaśnicze, rozłożyli na boisku kurtynę wodną, która w upalny i słoneczny dzień była doskonałą atrakcją, okazją do zabawy i  schłodzenia organizmu. Ponadto strażacy z OSP udostępnili swoje wozy strażackie, bardzo chętnie pokazywali sprzęt, który wykorzystują w codziennych akcjach przeciwpożarowych i drogowych.

Doskonałą okazją do zabawy były konkursy i gry zręcznościowe organizowane przez panie animatorki, każdy uczestnik zabawy otrzymywał upominek, można było skorzystać z malowania twarzy. Dzieci próbowały swoich sił malując i kolorując na folii. Natomiast zabawy i tańce w rytm muzyki stanowiły dla najmłodszych niemałą frajdę i doskonały bodziec do poddania się pozytywnemu szaleństwu.

Dmuchana zjeżdżalnia i zamek były dla dzieci prawdziwą ucztą aktywnej, fizycznej rozrywki, organizatorzy pikniku zapewnili także występy wokalne lokalnych artystów. Gitarzyści, instrumentaliści  i wokaliści Łukasz Klich i Maciej Błachowicz zaprezentowali godzinny występ wykonując znane utwory z repertuaru Macieja Maleńczuka, zespołu Dżem i Metallica. W dalszej części imprezy wystąpili członkowie parafialnego chóru „Impresja” z Zachwiejowa.

Zorganizowanie parafialnego pikniku i festynu sportowo-rekreacyjnego miało ma na celu integrację dzieci i młodzieży poprzez udział w zabawach i rozgrywkach uczących współpracy w grupie i rywalizacji tak aby pod okiem dorosłych potrafiły wspólnie i odpowiedzialnie spędzać wolny czas. Spotkanie było okazją do integracji mieszkańców, promowało kulturalny, sposób spędzania wolnego czasu.

Liczny udział mieszkańców powinien stanowić impuls do tego aby piknik i festyn na stałe zagościł w kalendarzu gminnych imprez kulturalnych.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone