Zamknij
REKLAMA

Padewska młodzież w Ministerstwie Sprawiedliwości

22:53, 18.12.2018 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek 11 grudnia 2018 roku grupa 25 uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Padwi narodowej miała okazję odwiedzić Warszawę w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości „Przygody z paragrafem – przygoda dyplomatyczna”.  

Padewscy uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do udziału w projekcie przez ministra Marcina Warchoła, który gościł w Padwi Narodowej w dniu 10 listopada.

W gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości  uczniowie uczestniczyli w symulacji spotkania dyplomatycznego i warsztatach „O prawie międzynarodowym nieco inaczej” prowadzonych przez praktyków z Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka. Mieli możliwość wykazać się wiedzą i poczuć się członkami korpusu dyplomatycznego.

Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła wizyta w Ambasadzie Węgier i osobiste spotkanie z Ambasador dr Orsolyą Zsuzsanną Kovács. Ponad półgodzinne spotkanie, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, na czym polega rola ambasady i jak wygląda współpraca polsko – węgierska zakończyło się wspólna sesją zdjęciową. Dzieci otrzymały pamiątkowe albumy „Zarys dziejów Polski z węgierskimi powiązaniami” wraz z osobistą dedykacją od Pani Ambasador.
 
Czas dla uczniów znalazł także sam minister Marcin Warchoł, który opowiedział dzieciom o swojej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości, projektach nad którymi obecnie pracuje resort oraz odpowiadał na zadawane pytania.

Bogaty program dopełniła wizyta w Sejmie – zajęcia pod hasłem „Co to właściwie jest władza ustawodawcza i władza wykonawcza” oraz zwiedzanie parlamentu.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Piszę jak jestPiszę jak jest

2 0

Myslę ,że ta mlodzież zobaczy i zapamięta gabinet"sprawiedliwosci" gdzie odbywa się zamach na konstytucję RP ,gdzie łamie się prawo. Gdzie pisze się dla uzależnionej prokuratury zaniechania postepowania za pobicie kogoś, kto się nie podoba władzy- uzasadniajac to jako objaw chwilowy nie zadowolenia i ogromne zburzenie bijacej osoby. Miejsce gdzie wydaje się prokuraturze polecenia np. zmknięcie byłego urzednika który za tropienie przestepców SKOKU i powiazanych z nimi PIS-wskich funkcjonariuszy CBA i posłów mało nie przeplacił życiem. Jest setki przykładów. Ale to dla młodych bedzie przeżycie jak zrozumieja za parę lat gdzie byli. 10:55, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone