Zamknij
REKLAMA

Wybrali Sołtysa roku. Obchodzi też 10-lecie pracy

22:16, 15.08.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Podczas tradycyjnych dożynek w gminie Wadowice Górne wręczono tytuł Sołtysa roku. Wyróżnienie trafiło właśnie do gospodarza wsi Wadowice Górne Jana Kiełbasy, który pełni tę funkcję od 2009 roku. 

Jan Kiełbasa, sołtys wsi Wadowice Górne został laureatem tytułu Sołtys roku w gminie Wadowice Górne. Wyróżnienie otrzymał podczas uroczystości Święta Plonów 15 sierpnia.

Sołtys pełni swoją funkcję od 12 września 2009 roku, co sprawia, że w tym roku będzie obchodził jubileusz 10-lecia sołtysowania. Wspólnie z żoną Heleną jest rodzicem trzech synów i dziadkiem dla siedmiorga wnuków. Od urodzenia związany z Wadowicami Górnymi, gdzie prowadził gospodarstwo rolne przekazane następcy. Do roku 1999 pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Mielec jako monter samolotów. Miejsce zatrudnienia było zgodne ze zdobytym wykształceniem.

Kapituła przyznająca tytuł Sołtysa roku doceniła społeczną działalność pana Jana. Z uznaniem przyjęto osiągnięcia sołtysa i rady sołeckiej Wadowic Górnych w ostatnim dziesięcioleciu. Aktywna współpraca z samorządem gminnym, sąsiednimi sołectwami oraz stowarzyszeniami owocowała wieloma ambitnymi przedsięwzięciami. Materialnym dowodem aktywności sołtysa są parkingi, wyremontowane drogi, powstające chodniki i melioracja. Sztandarowym przedsięwzięciem, w które osobiście angażuje się sołtys wraz z całą radą sołecką przeznaczając na to środki funduszu sołeckiego są rokrocznie organizowane Dni Wadowic i Przebendowa. 

Jan Kiełbasa na niwie aktywności społecznej angażuje się w pracę Stowarzyszenia Nasze Wadowice, pamięta o potrzebach koła gospodyń wiejskich, ochotniczej straży pożarnej oraz lokalnego klubu sportowego Piast. Włączając się w nurt służenia mieszkańcom jest członkiem rady parafialnej. 

Jak sam podkreśla, tytuł Sołtysa roku zobowiązuje go do dalszej aktywnej pracy, ale jest także uznaniem dla wszystkich tych, którzy często bezimiennie włączają się w pracę na rzecz rozwoju Wadowic Górnych.

[ZT]52827[/ZT]

[ZT]52825[/ZT]

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone