Zamknij
REKLAMA

Uczniowie recytowali poezję Jana Brzechwy

12:37, 20.05.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Poznaliśmy laureatów Międzygminnego Turnieju Recytatorskiego Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy A.D. 2019.

W turnieju, który odbył się 16 maja w Radomyślu Wielkim zaprezentowało się 38 wykonawców z czterech gmin: z Żyrakowa, Wadowic Górnych, Przecławia i Radomyśla Wielkiego. Ich występy oceniała komisja w składzie: Jolanta Strycharz - przewodnicząca, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mielcu; Anna Brożyna - polonistka, dyrektor radomyskiego Zespołu Szkół i Jolanta Golba - emerytowana bibliotekarka z Radomyśla; po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznała następujące miejsca i wyróżnienia: 

Kat. I – klasy: 0, 1, 2
1. Oskar Sołek (ZS w Bobrowej, gm. Żyraków), Anna Czapiga (ZSP Dąbie, gm. Radomyśl Wielki)
2. Lena Gałat (ZS Nagoszyn, gm. Żyraków)
3. Dominika Zielińska (SP Mokre, gm. Żyraków)
Wyróżnienia: Amelia Świstro (ZSP Ruda, gm. Radomyśl Wielki), Anna Pleban (ZS Żyraków)

Kat. II – klasy: 3, 4, 5
1. Filip Trela (SP Przecław), Dominik Brożyna (ZSP Dulcza Wielka, gm. Radomyśl Wielki)
2. Emilia Wiśniewska i Dominik Polak (oboje SP Zabrnie, gm. Wadowice Górne)
3. Jan Stefański (ZS Borowa, gm. Żyraków), Julia Kudłacz (SP Przecław)
Wyróżnienia: Zofia Polak (SP Zabrnie, gm. Wadowice Górne), Maria Pryga (ZSP Żarówka, gm. Radomyśl Wielki), Anna Działo (ZSP Ruda, gm. Radomyśl Wielki), Zuzanna Depowska (SP Wiewiórka).

Kat. III – klasy: 6, 7, 8
1. – nie przyznano
2. Daria Czaja (ZS Żyraków), Julia Noga (SP Dąbrówka Wisłocka, gm. Radomyśl Wielki)
3. Wiktoria Działo (ZSP Ruda, gm. Radomyśl Wielki)
Wyróżnienia: Aleksandra Strzyż (SP Zabrnie, gm. Wadowice Górne), Jakub Kilian (SP Jamy, gm. Wadowice Górne).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone