Zamknij
REKLAMA

Niezwykły duet pokoleń

00:02, 12.12.2018 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Talent, praca i niezwykły tekst stały się źródłem sukcesu ucznia mieleckiej "Trójki". Teraz Jakub Witek powalczy na słowo w etapie wojewódzkim Podkarpackiego Konkursu "Literatura i dzieci”.

Kuba na co dzień jest uczniem czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. Od najmłodszych lat z powodzeniem bierze udział w konkursach recytatorskich organizowanych na terenie miasta i powiatu. W ostatnim czasie, pod czujnym okiem polonistki Marzeny Chudzik, wziął udział w kolejnej odsłonie Podkarpackiego Konkursu "Literatura i dzieci”.

Tegoroczny konkurs upłynął pod hasłem „Niezwykłe opowieści”. Kuba zaprezentował jurorom wiersz „Sejmik podkarpackich dziwadeł”. Oceniający docenili nie tylko profesjonalne wykonanie ale i oryginalność tekstu, który został napisany właśnie na tę okazję.

Autorem wiersza jest Józef Witek, znany w mielecki regionalista i autor Encyklopedii Miasta Mielca, a prywatnie... jest to dziadek Kuby. Jak widać jest to przepis na sukces. Miejmy nadzieję, że talent recytatorski Kuby i kunszt literacki jego dziadka zostanie doceniony w dalszym etapie konkursu. Już 12 grudnia uczeń SP3 w Mielcu będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim w Rzeszowie.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone