Zamknij
REKLAMA

Liryczny hołd dla Niepodległej

10:23, 03.12.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Mieleckie Towarzystwo Literackie, uczciło 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W wydrukowanym, przy tej okazji tomiku poezji „Wersy dla Niepodległej”, znalazły się wiersze twórców MTL, wiersze z konkursu „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” oraz wiersze  ze Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. 

Okolicznościowa uroczystość, związana z prezentacją tomiku, odbyła się 1 grudnia 2018 r. w siedzibie Towarzystwa ul. Mickiewicza 2/6 w „Łojczykówce”. Zgromadziła ona wielu znamienitych gości, twórców MTL, przedstawicieli piszącej młodzieży z obu konkursów prezentowanych w tomiku i bardzo wielu miłośników poezji. Rozpoczął ją krótki film z przypomnieniem dróg Polski do niepodległości. W rolę konferansjera wcielił się prezes MTL Zbigniew Michalski. 

W programie słowno-muzycznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję, zaprezentowała się Grupa Wokalno-Instrumentalna PTG „Sokół 1893” z Mielca. Nad całością programu czuwały: wiceprezes PTG „Sokół1893” Emilia Żola i Jolanta Dudzik. Pani Emilia wsparła swoim głosem czytających wiersze z tomiku: Wiktorię Jackowską, Natalię Rządzką, Igora Cenę i Oskara Kojdera. Pani Jola czuwała nad całością dźwiękiem i śpiewającą młodzieżą: Zuzanną Żybulą, Julią Podrazą i Bartłomiejem Dudzikiem. Zwłaszcza ten ostatni wykonawca przypadł do gustu publiczności porywającym wykonaniem przeboju Ewy Demarczyk. 

Komplementował występ młodych solistów, obecny podczas imprezy wiceprezes Mieleckiego Towarzystwa Muzycznego Bronisław Kowalczuk. Również w ciepłych słowach o występie wyrazili się, a także dziękowali: Zygmunt Osak, Barbara Augustyn i inni. Spotkanie było także okazją do wymiany wielu cennych pomysłów z dziedziny kultury. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone