Zamknij
REKLAMA

Noc Bibliotek w Woli Mieleckiej [FOTO]

11:50, 08.10.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Wystawa fotograficzna, zabiegi kosmetyczne oraz loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników piątej edycji nocy Bibliotek w Woli Mieleckiej, realizowanej pod hasłem „Znajdźmy wspólny język".

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym otwarciem wystawy fotografii Tomasza Bernata pt. „Przyroda jako sztuka”. Wernisaż zgromadził grupę miłośników fotografii, wśród których obecni byli także Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Cygan,  Radny Gminy Mielec Zbigniew Wicherski, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec Damian Małek oraz Prezes mieleckiej Grupy Literackiej Słowo Aleksandra Piguła. Autor wystawy opowiedział o swoich pasjach, jakimi są m.in. przyroda i fotografia. Opierając się na prezentacji multimedialnej przedstawił, w jaki sposób fotografuje otaczający nas świat. 

Tomasz Bernat ma 18 lat i jest uczniem klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Mieszka w Woli Mieleckiej. Wykonuje zdjęcia o różnej tematyce, lecz szczególnie upodobał sobie fotografię przyrodniczą i portretową. Jak sam twierdzi, budowle i obiekty zawsze wyglądają tak samo, możne jedynie ukazywać je w innym świetle. Ludzie natomiast pokazują emocje, które są niepowtarzalne i wyjątkowe, ulotne i zmienne. W zdjęciach Tomasza Bernata odnajdujemy człowieczeństwo, którego przecież każdy z nas potrzebuje. 

Wystawę „Przyroda jako sztuka” można obejrzeć do końca października, w  godzinach pracy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Kolejnym punktem Nocy Bibliotek była bezpłatna loteria fantowa, na która nagrody przekazali  Gmina Mielec, Nadleśnictwo Tuszyma, Firma Mary Key oraz osoby prywatne. Na uczestników czekały m.in.: książki, tomiki poezji, kubki, długopisy, odblaski, pojemniki i wiele innych. Nagrodami głównymi w loterii były sesja fotograficzna u Tomasza Bernata, a także 2 indywidualne lekcje makijażu oraz 5 kosmetycznych rytuałów spa, ufundowanych przez Firmę Mary Key. 

Trzecia część Nocy Bibliotek w Woli Mieleckiej poświęcona była urodzie. O duchowe i zewnętrzne piękno naszych uczestniczek zadbały panie: Katarzyna Kluz i Monika Durak, doradcy ds. pielęgnacji i makijażu z firmy Mary Kay. Panie wykonały wszystkim uczestnikom zabieg pielęgnacyjny na dłonie i na usta, tzw. „satynowe dłonie i satynowe usta”. Następnie na przykładzie modelki pokazały krok po kroku, jak wykonać profesjonalny, wieczorowy makijaż. Nie zabrakło również prezencji nowości czytelniczych oraz wspólnych rozmów na temat książek.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone