Zamknij
REKLAMA

Dlaczego WOŚP nie zagra w Przecławiu? Jest oświadczenie

00:10, 12.01.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku zabraknie imprez w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu, chociaż w poprzednich latach Orkiestra grała tam dosyć okazale.

W Przecławiu od wielu lat odbywały się Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wynik kwesty na terenie gminy wynosił nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlaczego 13 stycznia, gdy zaplanowany został 27. Finał WOŚP, w Przecławiu zapanuje cisza? Okazuje się, że przeszkodą stały się wybory samorządowe.

Oświadczenie w tej sprawie opublikował Domu Kultury w Przecławiu, który dotychczas był gospodarzem finałowych wydarzeń.

- W związku z licznymi zapytaniami związanymi z organizacją finału WOŚP w Przecławiu informujemy, że sztab w Przecławiu przy Domu Kultury nie został utworzony w związku z terminem jaki wyznaczony był na rejestrację sztabów tj. od 16.10.2018r. do 19.11.2018r. Jak wiecie Państwo w tym okresie przypadały wybory samorządowe, następowały też zmiany władz samorządowych - czytamy w oświadczeniu.

 

- Z uwagi na fakt, iż sztab musi być zorganizowany w miejscu ogólnodostępnym (np. w Szkole, Bibliotece Publicznej, Domu Kultury, urzędzie gminy, Straży Pożarnej etc.) a Dom Kultury w Przecławiu jest jednostką organizacyjną gminy Przecław – decyzja pozytywna lub odmowna dotycząca utworzenia sztabu przy jednostce organizacyjnej należy do Organizatora gminnej instytucji kultury tj. Burmistrza Przecławia, a jak wiadomo I Sesja rady Miejskiej w Przecławiu kadencji 2018-2023 i ślubowanie nowego Burmistrza - odbyła się 19.11.2018r - dodaje przecławski Dom Kultury.

Przecławskim akcentem w 27. Finale WOŚP będzie koncert obu orkiestr działających na terenie gminy podczas imprezy orkiestrowej w Mielcu - 12 stycznia, w Galerii Handlowej Navigator.

[ZT]50051[/ZT]

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone