Zamknij
REKLAMA

Znamy twórców najpiękniejszych kartek bożonarodzeniowych

10:03, 20.12.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec we wtorek (18.12) rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Dzień później odbył się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów. 

Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno rodzinnych świąt, pogłębianie wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, propagowanie wartości chrześcijańskich, a także rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży. 

Technika wykonania pracy konkursowej była dowolna, a ograniczeniu podlegał jedynie rozmiar kartki, który nie mógł przekroczyć formatu A5. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z których komisja artystyczna w składzie Agnieszka Szala-Jagiełło, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Marta Załucka, instruktor Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu  przyznała 22 nagrody i 27 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych. Pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne ozdoby laureatom obecnym w trakcie wernisażu wręczyli Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS. 

- Kartki, które możemy dziś oglądać są piękne i wyjątkowe, a szczególnego charakteru nadaje im fakt, że zostały wykonane własnoręcznie i włożono w nie dużo pracy i serca. Dziękuję artystom, rodzicom i nauczycielom, że w natłoku grudniowych obowiązków znaleźli czas, aby wspólnie na nowo odkrywać i kultywować tradycje świąt Bożego Narodzenia. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz własnym chciałbym życzyć wszystkim radosnych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodziny i bliskich – powiedział w trakcie wernisażu Tomasz Ortyl. 

Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie w godzinach pracy placówki. 
  
LAUREACI KONKURSU 

Uczniowie przedszkoli – klas „0”
Nagrody:
Maria Cichowska – Przedszkole w Trześni
Magdalena Zgórniakiewicz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
Emilia Rzeźnik – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
Tymoteusz Totoń – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
Paulina Leśniowska – PSP Wola Mielecka
Renata Sawuła – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach 
Marcelina Schab – Szkoła Podstawowa w Rydzowie
Kamil Barszcz – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Wyróżnienia:
Amelia Maziarz – Zespól Szkól w Trześni
Lena Watracz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
Alan Ozimek – Szkoła Podstawowa w Książnicach
Magdalena Hajec – Szkoła Podstawowa w Książnicach
Franciszek Konieczny – Szkoła Podstawowa w Książnicach
Alicja Stola – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
Ewa Cisło – PSP Wola Mielecka
Maja Krówka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
Natalia Jeż – PSP Wola Mielecka

Uczniowie klas „I”-„III”
Nagrody:
Nadia Łojek – Szkoła Podstawowa w Książnicach
Zuzanna Cisło – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej
Martyna Cisło – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej
Julia Peret – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
Oliwia Wójcik – Zespół Szkół w Podleszanach
Jan Kościelny – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Wyróżnienia:
Wiktoria Klich – Zespół Szkół w Trześni
Mateusz Cichowski – Zespół Szkół w Trześni
Zuzanna Kliś – Szkoła Podstawowa w Książnicach
Liliana Kalicka – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
Szymon Łącz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
Maria Trzuskowska – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
Helena Niziołek – Zespół Szkół w Trześni
Marlena Muryjas – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
Dawid Woszczyna – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
Natalia Rolka – Zespół Szkół w Podleszanach
 
Uczniowie klas „IV”-„VI”
Nagrody:
Filip Głaz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
Wiktoria Więcław – Zespół Szkół w Podleszanach
Klaudia Ciochoń – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
Martyna Kasprzak – Zespół Szkół w Trześni
Bartek Mroczka – Zespół Szkół w Podleszanach
Krzysztof Padykuła – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach

Wyróżnienia:
Aleksandra Górska – Zespół Szkół w Podleszanach
Emilia Rzeźnik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
Zofia Rak – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
Kamil Dymek – Szkoła Podstawowa w Książnicach
Wojciech Furman – Szkoła Podstawowa w Rydzowie

Uczniowie klas „VII”-„VIII” i gimnazjum
Nagrody:
Amelia Furman – Szkoła Podstawowa w Rydzowie
Amelia Bajor – Zespół Szkół w Podleszanach
Wyróżnienia:
Andżelika Duszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
Dominik Wolny – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
Katarzyna Kardyś – Gimnazjum w Chorzelowie
  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone