Zamknij
REKLAMA

Od 10 kwietnia nowa wystawa w Pałacyku Oborskich

11:39, 05.04.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich zaprasza na wernisaż oraz do zwiedzania wystawy "W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej".

Jej otwarcie odbędzie się 10 kwietnia (środa) o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Legionów 73. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 10 kwietnia 2019 r. do 21 września 2019 r.

Ekspozycja prezentuje dziedzictwo ziemi mieleckiej poprzez ukazanie bogactwa świątyń Mielca i najbliższej okolicy. Można zobaczyć na niej przedmioty będące na wyposażeniu kościołów, znajdujące się m.in. w zakrystiach i skarbczykach kościelnych oraz na plebaniach, ale też eksponaty ze zbiorów Muzeum.

Zaprezentowane są m.in.: dokumenty i księgi kościelne, naczynia liturgiczne takie jak: kielichy i monstrancje, oraz relikwiarze, obrazy, rzeźby, szaty liturgiczne, nawet kilkusetwiekowe, a także witraż.

Wystawie będą towarzyszyły dodatkowe działania, m.in. warsztaty genealogiczne, wykłady naukowe, oprowadzanie z przewodnikiem po miejscowej bazylice mniejszej oraz mieleckim cmentarzu parafialnym.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone