Zamknij
REKLAMA

The Amadeus Guitar Duo na Mieleckim Festiwalu Muzycznym [FOTO]

10:08, 17.09.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Trzecim wydarzeniem 23. edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego był koncert The Amadeus Guitar Duo.

Niemiecko-kanadyjski duet gitarowy w koncertem wystąpił w środowy wieczór. Dale Kavanagh i Thomas Kirchhoff wykonali dla zgromadzonej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu swoje interpretacje kompozycji Handla, Sanza, Borodina czy Bacha. Nie zabrakło też własnych utworów muzyków.

[FOTORELACJA]8271[/FOTORELACJA]

Dale Kavanagh z Kanady oraz Thomas Kirchhoff z Niemiec grają wspólnie jako Amadeus Guitar Duo od 1991 roku. Tajemnicą ich sukcesu, którego potwierdzeniem jest ponad 70 koncertów rocznie, jest całkowite oddanie muzyce gitarowej przez obojga artystów.  Muzycy wciąż poszukują i nie poddają się ograniczeniom, czego efektem jest poszerzanie repertuaru o pozycje, które wymagają muzycznej współpracy duetu z orkiestrą symfoniczną.

W ponad 100 miastach zagrali recital „Hiszpańska noc” na jedną, dwie i cztery gitary oraz orkiestrę Joaquina Rodrigo. Z duetem zagrał też światowej sławy wirtuoz fletni Pana - Gheorghe Zamfira. Amadeus Guitar Duo  uważany jest za specjalistę od utworów na gitary i orkiestrę.

Duet Amadeus Guitar Duo wystąpił do tej pory w ponad 1800 koncertach w około 70 krajach Europy, Ameryki Środkowej, Południowej i Północnej oraz Azji.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA