Zamknij
REKLAMA

Muzyka Mozarta i Moniuszki na wyjątkowym koncercie w PSM [FOTO, WIDEO]

20:07, 09.10.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Mielcu przygotowała koncert „Od Mozarta do Moniuszki”, którego wykonawcami byli uczniowie tej szkoły, tworzący kwartet smyczkowy, którzy w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. uczestniczyli w Kursach Mistrzowskich, organizowanych przez Pałac w Rybnej.

- Dwóch wspaniałych kompozytorów - Mozart i Moniuszko. O pierwszym znawcy mówią: Bach to muzyka, którą pisze Bóg, a Mozart to muzyka, której Bóg słucha. To świadczy o wielkości tego kompozytora – powiedział Ryszard Kusek, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu otwierając środowy koncert.

- Nasz rodzimy kompozytor Stanisław Moniuszko, którego rok właśnie obchodzimy, mówił bardzo skromnie: „Ja nie tworzę, ja chodzę po tej pięknej, polskiej ziemi i słucham. Wszystkie moje natchnienia i myśli przenoszę do mych dzieł”. Dzisiaj również wyjątkowi, młodzi ludzie, którzy zaprezentują dwa kwartety – podkreślił dyrektor Kusek.

Kto wystąpił na scenie Sali Królewskiej? Wydarzenie rozpoczęło się od gościnnego występu zespołu Quintmuse, który tworzą obecni i byli już uczniowie szkoły muzycznej. W głównej części wystąpił natomiast kwartet w składzie: skrzypce - Ewelina Mazur, skrzypce - Kalina Rokosz, altówka - Wiktoria Wawrów, wiolonczela - Julia Maziarz i zagrał Stanisława. Moniuszko - Kwartet smyczkowy d - moll. 

Co ciekawe, od teraz koncerty organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Mielcu dostępne będą na żywo dla publiczności Mielca, Europy, a nawet i świata za pośrednictwem serwisu YouTube.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone