Zamknij
REKLAMA

Koncert Bartasa Szymoniaka odwołany!

10:30, 17.09.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaplanowało koncert Bartasa Szymoniaka. Wydarzenie miało się odbyć 21 września. KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY.

Koncert Bartasa Szymoniaka – „Alarm”, 21 września, godz. 19, sala nr 1 Dom Kultury SCK.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Bartas Szymoniak to artysta nietuzinkowy, kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów.

Jest absolwentem Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureatem „IDOLA”, frontmanem grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015). Wszystkie dźwięki tworzy na żywo własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew, itd.), a następnie zapętla na tzw. looper dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso.

W 2017 r. ukazał się album pt. „Alarm", nagrany przez Bartasa Szymoniaka w charakterystyczny dla niego sposób. Płyta jest ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar! Ta płyta, obok „Powstania" Lao Che i „Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce.

Album „Alarm” nominowany został do nagrody „Strażnika historii". Premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 „Niezłomnym – honor”. Podczas koncertu usłyszymy też legendarny utwór „Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji artysty. Utwór przez 13 tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej liście i dotarł tak wysoko!

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GryfGryf

0 0

Żal że Mielcu nie ma chętnych na tego typu koncerty, Kultura przez duże K umiera 20:32, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolaPola

0 0

Rewelacyjne teksty naszych poetów w rewelacyjnej interpretacji. Ale nie w Mielcu!!!!!! 18:30, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone